Michał Piechel: Osiedle Integracji powinno być wpisane do nowego Studium Wrocławia

michał piechel1.jpg

Michał Piechel Radny Rady Miejskiej Wrocławia złożył do Biura Prezydenta Wrocławia interpelację w sprawie wpisania Osiedla Integracji do „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia”. Gdyby Miasto propozycję przyjęło, miałoby to realny wpływ na promowanie rządowego programu mieszkaniowego, nadto wzrosłoby zainteresowanie developerów a także pozostałych wrocławskich spółdzielni, które chętniej przystąpiłyby do Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Na razie tylko pięć wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych deklaruje przystąpienie do rządowego programu mieszkaniowego. W związku z tym Józef Bogdaszewski ekspert ds. osób niepełnosprawnych opracował unikatowy projekt dla Osiedla Integracji, który przewiduje rozwiązania dla osób z różnorodną niepełnosprawnością i właśnie ten projekt radny Piechel przestawił w swojej interpelacji Prezydentowi Wrocławia.

W odpowiedzi – w sprawie Osiedla Integracji urzędnik prezydenta dyrektor Anna Sroczyńska Urbanista z Biura Miejskiego – czytamy, że biuro chce zawrzeć w nowym Studium Wrocławia “wielofunkcyjność osiedla wspierającą funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, czy dywersyfikację typów jednostek prowadzących inwestycje”. Co to dokładnie oznacza, pani Dyrektor Sroczyńska już nie wyjaśniła. Zatem radny Piechel, kolejny raz (już trzeci w tej samej sprawie) wystosuje interpelację.

Na dzisiaj Miasto już zadeklarowało, iż na osiedlach: “WUWA II i Nowe Żerniki przy udziale Towarzystwa Budownictwa Społecznego przewiduje wybudowanie kompleksu mieszkań z serwisem opiekuńczym dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i niesamodzielnych” jednak nadal brakuje szczegółów i nadal nikt nie chce radnemu na nie odpowiedzieć.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ