Odkryli złoty pociąg ? Na 65 km geofizycy stwierdzili pewne anomalie

złoty 2.jpg

Poszukiwania złotego pociągu na 65 km najsławniejszej trasy kolejowej wznowiono w czerwcu.  Prywatny inwestor Spółka XYZ Piotr Koper & Andreas Richter zapowiedział wznowienie prac poszukiwawczych za pomocą sprzętu pomiarowego, na tym samym, sprawdzonym rok wcześniej  terenie. Tym razem nie robiono odwiertów ani nie kopano. Za pomocą trzech metod geofizycznych, specjaliści mieli sprawdzić, czy w gruncie występują anomalie. Geofizycy zastosowali: Gradient pionowy. Mikrograwimetrię oraz elektrooporową tomografię gruntu.

W Miejscu, w którym nikt się nie spodziewał w strukturze gleby na głębokości ponad 10 metrów stwierdziliśmy pewne anomalie. Ale tylko w jednej z trzech zastosowanych przez nas metod badawczych – mówi Marcin Krupa z Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych w Warszawie

Występujące nieprawidłowości są duże, jednak inne metody nie potwierdzają nam jeszcze tego zaburzenia. W pierwszym etapie prac wykonaliśmy ponad 1000 punktów pomiarowych, teraz zajmiemy sie interpretacją wyników. Później uszczegółowimy miejsca do ponownych badań.

Piotr Koper dał sygnał, że teraz jest to ostatnie przedsięwzięcie Spółki XYZ. Jeśli teraz nie uda się zlokalizować złotego pociągu, „to będzie to już koniec badań na tym terenie”.

źródło: tvpwroclaw.pl

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj