Dzięki MSWiA możemy chwalić się naszym bohaterem! Pilecki niezłomny

Pilecki.png
Pierwsze oficjalne wydanie raportu rotmistrza Witolda Pileckiego o życiu w niemieckim obozie zagłady KL Auschwitz, trafiło w ręce Polaków. Jego autorem jest sam rotmistrz, który z własnej woli trafił do obozu.

Polacy, chwalmy się naszymi bohaterami. Jedną z takich postaci jest rotmistrz Pilecki. Dzisiaj, dzięki MSWiA, mamy możliwość przekazywania informacji o naszym bohaterze naszym przyjaciołom zza granicy!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji było Partnerem Projektu Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony, którego owocem jest wydanie po raz pierwszy raportu w Polsce. Publikacja trafi do wszystkich szkolnych bibliotek w Polsce i poza granicami kraju, do bardzo wielu bibliotek publicznych, wojskowych, więziennych i aresztów.

Raport Witolda został wydany pod Honorowym Patronatem i z przedmową Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Wydawnictwo APOSTOLICUM w Ząbkach.

Dokument Witolda Pileckiego, ukazujący dramat więźniów KL Auschwitz przełożono również na język angielski. Raport jest do pobrania pod adresem http://rtmpilecki.eu/

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ