Młodzież Wszechpolska przeciwko islamizacji Polski

MP Młodzież Wszechpolska

Wczesnym popołudniem na wrocławskim Rynku Młodzież Wszechpolska zorganizowała pikietę „Nie dla islamizacji Polski”. Przedstawiciele młodzieżowego ruchu podkreślali, że wśród wrocławian nie ma zgody na przyjecie imigrantów. Pikieta miała pokazać Prezydentowi Miasta, że mieszkańcy miasta nie zgadzają się z jego polityką w tej kwestii.

Młodzież Wszechpolska zaznaczyła, że ktoś kto nie mieszka we Wrocławiu, nie płaci w nim podatków nie powinien czegokolwiek deklarować w imieniu mieszkańców, a szczególnie na piśmie. Polacy solidarnie udzielają pomocy ale na miejscu, w krajach objętych wojną, zwłaszcza w Syrii. Właśnie o taką pomoc, zwracają się sami Syryjczycy, oni cały czas mówią, że nie chcą wyjeżdżać; jeśli taki jest przekaz, to dlaczego wmawia się nam, że jest inaczej, wołali organizatorzy pikiety. Pomiędzy przedstawianiem argumentów razem z ze zgromadzoną publicznością skandowali hasła, min. “Nie bierz Araba, Wrocławiu nie bierz Araba”, “Hej Dutkiewicz, chcesz muslima, to go sobie, w domu trzymaj”.

Mamy nadzieję, iż polski rząd nie stchórzy przed urzędnikami z Brukseli i Polska będzie jednolita kulturowo. Nie chcemy mieć tutaj kolejnego Paryża czy Londynu. Rozejrzyjmy się po Rynku, mówili organizatorzy, policjanci teraz mogą spokojnie stać, i nie mają przy sobie długiej broni. Nie mamy też stanów wyjątkowych. Nie chcemy islamu, chcemy tutaj żyć spokojne. Nasza tysiącletnia chrześcijańska kultura jest wartością, nie wadą, i nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej.

Michał Gwardyński – Młodzież Wszechpolska

Samorządy próbują ingerować w politykę migracyjną, którą powinno prowadzić państwo polskie. To jest absolutnie niedopuszczalne; jeśli pan Dutkiewicz i inni prezydenci w ramach unii miast będą chcieli wpuścić imigrantów tylnymi drzwiami, to w tym momencie na to jest przepis prawny, to jest pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy. Poza tym mamy swoich rodaków i ich potomków na Wschodzie. To ich trzeba ściągać, bo oni krzywdy nam nie zrobią.

MP Michał Gwardyński Młodzież Wszechpolska

Przemysław, turysta z Warszawy był zbulwersowany wypowiedziami organizatorów pikiety. Zapytaliśmy dlaczego?

Oni wzywają do nienawiści rasowej, ja się z tym nie zgadzam, uważam że przyjęcie chrześcijan z Syrii, tych 7 tysięcy do których się zobowiązaliśmy, to by nie zdestabilizowało naszego kraju. A przecież to są chrześcijanie, którym trzeba pomagać. Nam w czasie II wojny światowej nam inne narody pomagały, teraz też mamy obowiązek. Nie mówię, żeby przyjmować muzułmanów, bo jest problem z integracją, oni są różni ale chrześcijan z Syrii, którzy są tam zabijani, to uważam, że powinniśmy przyjąć, zwłaszcza, że to jest tylko 7 tysięcy, zatem na 28 mln. to jest naprawdę mała ilość.

Elżbieta z Wrocławia

Widzę, że jesteśmy strasznie podzieleni, nie wiadomo jak z tej matni wyjdziemy. Kościół nam też nie pomaga, uważam, że to jest jego koniec.

Krzysztof i Maria z Wrocławia

Dla prezydenta pieniądz z Brukseli jest ważniejszy od podstawowych wartości, takich jak bezpieczeństwo własne, rodziny i ojczyzny. To bardzo trudny temat ale nie dajmy ponieść się tzw. poprawności politycznej. Wspieramy Aleppo, wcześniej Turcję i Pakistan, bierzemy udział we wszystkich zbiórkach organizowanych przez wrocławski Caritas. Pomoc jest konieczna ale na miejscu. Gdyby sprowadzili nam unijni urzędnicy deklarowaną kwotę, skąd będziemy wiedzieli, kto do nas wjedzie. Z tożsamością nie radzi sobie żaden europejski kraj. Jak my moglibyśmy ich sprawdzić?!

MP

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ