Para Prezydencka: Ludowa kultura porusza polskie serca

Minister Wojciech Kolarski wysłuchał koncertu, który się odbył w sobotę w Zakopanem w ramach “Wierchowych Spotkań”. Odczytał list Pary Prezydenckiej wystosowany z tej okazji do młodych artystów.

“Wierchowe Spotkania” to cykliczne wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis. W tym roku odbyło się po raz trzynasty. W sobotnim koncercie wzięło udział wielu młodych wykonawców, w tym osoby niepełnosprawne. Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski odczytał list Pary Prezydenckiej wystosowany z tej okazji do uczestników wydarzenia.

„Kiedy myślimy o przesłaniu, jakie niesie ten projekt inspirowany góralskim folklorem, o tworzonej tutaj wspólnocie, połączonej pasją muzykowania, o wspaniałej pracy Fundacji Pro Artis Państwa Małgorzaty i Andrzeja Brandstatterów, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dobra i piękna, które wynikają z tego przedsięwzięcia. Oto są sprawy najprostsze, najbardziej podstawowe. I – dodajmy – najważniejsze” – napisali Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

„Wierchowe Spotkania są od lat znaczącym wydarzeniem, ściągającym z Podhala i z całego kraju miłośników ludowej kultury góralskiej, która porusza polskie serca i jest nieodłączną częścią naszej tożsamości. Są one również wspaniałą przestrzenią integracji. Miejscem zapraszającym młodych ludzi, którzy pragną się podzielić swoją artystyczną pasją oraz poczuć tutaj krzepiącą siłę wspólnoty i ludzkiej solidarności. „Wierchowe Spotkania” to wzajemna otwartość, szacunek i empatia. Tu nie ma podziałów, tu nie ma barier różnicujących osoby z odmiennym stopniem sprawności – tu liczy się tylko, jak bardzo kochasz muzykę i inne rodzaje sztuk i jak wiele potrafisz dać z siebie innym” – podkreśliła Para Prezydencka.

Co roku w Zakopanem w ramach “Wierchowych Spotkań” odbywają się m.in. warsztaty muzyczne przygotowujące młodych ludzi do koncertów, podczas których występują oni z gwiazdami polskiej muzyki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis w 2017 roku obchodzi 10-lcie działalności. Z tej okazji minister Kolarski przekazał Fundacji upominek od Pary Prezydenckiej. Upominki otrzymali również młodzi artyści występujący w sobotę na scenie.

Tegoroczna edycja “Wierchowych Spotkań” została objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

źródło Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ