Flash mob „Wysoka Woda” upamiętni 20. rocznicę Powodzi Tysiąclecia

Dokładnie dwie dekady temu fala kulminacyjna na Odrze dotarła do Wrocławia, a mieszkańcy miasta bohatersko stawili jej czoła. Z tej okazji, 12 lipca Wrocławski Teatr Tańca oraz Centrum Historii Zajezdnia organizują flash moba na bulwarze Xawerego Dunikowskiego, który będzie jednocześnie inauguracją wystawy fotografii przygotowanej przez Urząd Miasta Wrocławia.

‘Powódź z 1997 roku na stałe wpisała się w historię współczesnego Wrocławia. W pierwszym tygodniu lipca południową Polskę, Czechy i Austrię nawiedziły intensywne opady deszczu. W ich efekcie poziom wody na Odrze przekraczał nawet o 2-3 metry najwyższe notowane w historii stany wód. 12 lipca wysoka woda dotarła do Wrocławia, zalewając prawie 40 procent stolicy Dolnego Śląska. Mieszkańcy wykazali się wówczas wyjątkową determinacją w zabezpieczeniu najważniejszych ulic, budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. To dzięki ich heroicznej postawie i wspólnemu działaniu na rzecz obrony Wrocławia, udało się uratować go przed jeszcze większym spustoszeniem, jaki pozostawiał po sobie żywioł.

Flash mob w dniu 12 lipca 2017 roku o godzinie 19:00 będzie upamiętnieniem tych dramatycznych chwil oraz bohaterskiej postawy Mieszkańców. Organizatorom zależy na tym, aby mieszkańcy ponownie stali się jednością. Flash mob będzie rejestrowany zarówno z lądu jak i rzeki a nagranie będzie ogólnodostępne w Internecie. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu! Choreografię i ruch przygotowuje Bożena Klimczak, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca. Próba odbędzie się na Bulwarze Dunikowskiego o godzinie 18:00. Trzon flash moba stanowić będą jego tancerze, a Mieszkańcy mogą wziąć w nim czynny udział!
Wydarzenie na Facebooku
Organizatorzy: Centrum Historii Zajezdnia, Wrocławski Teatr Tańca, Biuro Promocji i Turystyki m. Wrocławia

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ