Nie będzie prywatyzacji Śląska Wrocław!

By Marcin Kubiś - e-mail, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17494079

Zwrot akcji w sprawie prywatyzacji Śląska.

Bieznesmen Grzegorz Ślak, który wygrał przetarg na pakiet większościowych udziałów wrocławskiego klubu piłkarskiego, jednak nie zostanie właścicielem Śląska. Choć sprzedaż została już zatwierdzona przez radę miejską, ostatecznie nie podpisano aktu notarialnego. W ostatnich dniach trwały jeszcze negocjacje aneksu do umowy.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz na konferencji prasowej podkreślił, że warunki postawione przez Ślaka zostały spełnione. Biznesmen chciał, aby wpływu z biletów i sponsora tytularnego stadionu przez 3 lata wpływała bezpośrednio do kasy klubu. Magistrat wyraził na to zgodę, pomimo to Ślak nie przelał umówionych 3 milionów złotych. Teraz grozi mu kara w wysokości nawet 30 mln złotych, której będzie dochodzić od niego miasto.

Dutkiewicz wyjaśnił, że Ślak został powiadomiony, iż proces prywatyzacyjny Śląska musi się rozpocząć i zakończyć w trakcie przerwy w rozgrywkach piłkarskiej ligi. Sytuacja własnościowa klubów musi być klarowna.

Teraz prezydent chce związać klub ze stadionem miejskiem. Konkretniej, aby właścicielem Śląska Wrocław został wrocławski stadion. Ma to pomóc w kwestiach księgowych i marketingowych. Dutkiewicz ma zamiar zaapelować do dolnośląskich przedsiębiorców o wsparcie klubu. Natomiast nie będzie brany pod uwagę żaden kontrkandydat Ślaka z przetargu, np. amerykański biznesmen Dean Johnson.

Na godzinę 17:00 zaplanowano start nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, podczas której prezydent przedstawi radnym swój plan.

Źródło: Radio Wrocław, Tu Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ