Śląsk Wrocław dostanie 10 mln dotacji

rada-wroclaw_1.jpg
sesja RM

Grzegorz Ślak nie przelał na konto gminy 3 ml.zł. Prezydent Rafał Dutkiewicz, na godz. 17 zwołał nadzwyczajną sesję. Na razie wiadomo tylko tyle, że właścicielem Śląska przez najbliższy rok nadal będzie Miasto.

Jest mi przykro i smutno z powodu konieczności zwołania nadzwyczajnej sesji, rozpoczął wypowiedź prezydent

(…) w całym procesie przetargowym wykazaliśmy dużo cierpliwości i staranności. Nie umiem powiedzieć, co powoduje, że pan prezes Ślaski nie chce finalnie potwierdzić notarialnie, że dokonało się zawarcie tej umowy. Jestem przeświadczony, że do tego potwierdzenia już nie dojdzie.

Umowa z prezesem Ślakiem była bezwarunkowa, wykazaliśmy dobrą wolę doprowadzając do aneksowania trzech punktów zgłoszonych przez prezesa (…) teraz od pana Ślaka będziemy dochodzić odszkodowania. Do sprawy wrócimy po zakończeniu sezonu piłkarskiego (…) jestem bardzo zdeterminowany aby w najbliższym czasie rozmawiać z wieloma wrocławskimi firmami, w sprawie sponsorowania Ślaska Wrocław.

Brak szczęśliwego zakończenia traktuję w kategoriach osobistej porażki, zakończył prezydent Dutkiewicz.

Radni w większości opowiedzieli się za udzieleniem dotacji
Marcin Krzyżanowski PIS
Kompromitacja, brak szacunku dla wszystkich mieszkańców, kibiców. Mamy ratować klub a nie nie wiemy nawet na co te 10 mln. ma być przeznaczone?
Agnieszka Rybczak PO
Nie wezmę udziału w głosowaniu. To co się stało to jest fiasko, katastrofa i klapa. Przecież radni odpowiedzialni są za wszystkie sprawy we Wrocławiu a nie tylko za Śląsk Wrocław. To to się stało, to jest pełna katastrofa. Mówimy NIE takiej polityce
Krystian Mieszkała PIS
Mamy dwa rodzaje zadań gminy. Wydatki obowiązkowe i nieobowiązkowe. Wydatków nieobowiązkowych, w mojej opinii nie można kredytować, ponieważ może to zachwiać finansami samorządu. Dzisiaj mówimy o takie właśnie sytuacji, że źródłem dotacji ma być kredyt (…) ten wydatek dla państwa jest jedyną deską ratunku ale nie jest dla finansów miasta. Każdy radny musi brać pod uwagę równowagę budżetu Wrocławia, trudno dzisiaj zagłosować ZA, ponieważ głosujemy za dokonywaniem wydatków nieobowiązkowych, które w założeniu miały być finansowane z wygospodarowanych dochodów. Jeżeli takie by były, można podjąć dyskusję na jakie cele wydać posiadane dochody. My, tych dochodów nie mamy.

 

Radni ratując klub, zwiększyli deficyt Miasta o 10 mln.zł. Czy teraz do gry wraca Dean Johnson?

 

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ