Waldemar Bednarz: WKS Śląsk S.A. – jak katastrofę przekuć w sukces!

waldemar.jpg

Dzisiaj prezydent Dutkiewicz ogłosił, że sprzedaż klubu piłkarskiego nie dojdzie do skutku. Równocześnie przekazał informację, że na dzisiejszej sesji Rady Miasta zwróci się do radnych o wsparcie Śląska w kwocie 10 mln zł. Ten tekst powstał, aby uzmysłowić magistrackim decydentom o możliwości wykorzystania tej kwoty w sposób najbardziej optymalny, jeżeli chodzi o wrocławski budżet. W tej chwili Gmina Wrocław posiada 54,5 proc. pakiet w spółce WKS Śląsk S.A.

Kapitał zakładowy tej spółki przekracza 51 mln zł. Minimalny kapitał zakładowy dowolnej spółki akcyjnej to 100 tys. złotych. Proponuję, aby obniżyć kapitał zakładowy w Śląsku do tej kwoty poprzez obniżenie wartości nominalnej jednej akcji z 1000 zł do 2 zł.  Taka operacja nic nie zmienia w strukturze właścicielskiej oraz ma neutralny wpływ na sytuację finansową spółki. W następnej kolejności należy wykorzystać kwotę 10 mln,  o której wspomniał dzisiaj prezydent na konferencji, na podniesie kapitału zakładowego Śląska ze 100 tys. do kwoty 10,1 mln zł. Ten proces wiąże się z emisją 5 mln nowych akcji dla Gminy Wrocław o wartości nominalnej i emisyjnej 2 zł. W wyniku zastosowania tej procedury
Gmina Wrocław stanie się właścicielem 99,5 proc. klubu piłkarskiego.
Mając taki udział w tej spółce kolejny proces reprywatyzacyjne przebiegnie dużo łatwiej oraz będzie można osiągnąć dużo lepszą cenę za taki pakiet akcji. Prezydencie, niech porażkę reprywatyzacyjną obróci Pan na korzyść majątkową Gminy Wrocław!

Waldemar Bednarz (Kukiz’15)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ