Wrocław: magazyn materiałów wybuchowych w piwnicy [FILM]

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ok. 200 pojemników z zawartością różnych substancji chemicznych oraz 20 kg prochu. Funkcjonariusze ujawnili nielegalny magazyn środków niebezpiecznych w jednym mieszkań na terenie miasta i zatrzymali w tej sprawie 46-letniego mężczyznę. Podejrzanemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o posiadanie prekursorów materiałów wybuchowych, których posiadanie jest zabronione. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania i w piwnicy ujawnili około 200 pojemników z zawartością różnych substancji chemicznych oraz około 20 kg prochu. Ponadto w piwnicy znajdował się warsztat, gdzie jak podejrzewają specjaliści mężczyzna mógł wytwarzać nielegalnie amunicję.

Już wstępne sprawdzenie zabezpieczonych środków przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu potwierdziło obecność prekursorów materiałów wybuchowych w zabezpieczonych substancjach chemicznych. Wszystkie znalezione materiały zostały zabezpieczone do badań.

Obecnie policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Mężczyzna już usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych i grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dolnośląska Policja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ