Jacek Sutryk – czy to nowy kandydat Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na Prezydenta Wrocławia?

you tube

Jeszcze do kampanii wyborczej pozostało kilka miesięcy ale jakaś wrocławska partia, ruch albo stowarzyszenie rozpoczęła badanie możliwości kandydatów na urząd prezydenta miasta. Jedną z najszybszych form i jak się okazuje bezpiecznych, bo mało kto zapamięta nazwę instytucji zlecającej i przeprowadzającej „badanie” jest sonda telefoniczna. Badanie było przeprowadzane pomiędzy 3 a 12 lipca br., na losowo wybranych mieszkańcach – przynajmniej tej informacji podanej przez telefonistkę można zawierzyć. Takie szybkie, 10 minutowe sondy telefoniczne mają wskazać preferencje polityczne i personalne wskazywanych kandydatur wśród wrocławian.

Autor niniejszego tekstu, w zeszłym tygodniu brał udział w telefonicznej sondzie. Na pytanie o cel badania, osoba przeprowadzająca wywiad enigmatycznie odpowiedziała „dla celów marketingowych”. Wymieniono wszystkie możliwe partie i ruchy oraz nazwiska potencjalnych kandydatów. Pytań sporo, zadawano je w różnych konfiguracjach. Czy osoba bądź urząd sprawdził sympatie i antypatie partii i kandydatów? – nie wiadomo i zapewne nie dowiemy się, bowiem nikt nie chce się przyznać do zlecenia takiej usługi.

Marcin Krzyżanowski Radny Prawa i Sprawiedliwości wysłał interpelację do Prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie zlecenia badania preferencji politycznych. W odpowiedzi – od Marcina Garcarza Dyrektora Departamentu Prezydenta – otrzymał informację (…) Urząd Miejski nie prowadzi badań dotyczących preferencji politycznych.

Nie znane są – na razie – wyniki przeprowadzonej sondy a także dlaczego jest tajna. Prawdopodobnie najbliższe miesiące pokażą liderów. Na dzisiaj znany jest tylko kandydat Platformy Obywatelskiej i domniemany obecnego prezydenta. Ale do grona potencjalnych włodarzy miasta, dochodzi jeszcze jedno nazwisko. To Jacek Sutryk, z poparciem Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Jeśli to prawda, – a słowo „jeśli” w tym przypadku ma dużą rangę, bowiem do tej pory jedynym kandydatem DRS był Jerzy Michalak – to widać z sondy telefonicznej wyszło coś, co kazało liderom DRS zmienić kandydata.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ