Olszyna Motorpark – największy tor off-road w Europie

Parafrazując szlagier sprzed wielu lat o wspaniałych mężczyznach i szalejących maszynach, możemy już w najbliższy weekend sprawdzić jak to jest poczuć wiatr we włosach, zapach palonej gumy i ryk motorów.

Na 400 hektarach, na specjalnie przygotowanej 17 km pętli już od trzech lat organizatorzy i zawodnicy zapewniają same offroadowe emocje, i to przez całą dobę. Zmiany zawodników będą się odbywały co 6 h a wygra ten zespół, który w ciągu 24 godz. pokona najdłuższy dystans. Ponoć można tam przejechać nawet 1600 km. W wyścigu GORM 24H uczestnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Pojazdy sklasyfikowane będą w sześciu kategoriach: T1, T2, T3, T4, Q1 oraz Q2.

Długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24 rozpocznie się 28 lipca o godz. 19.  Dla publiczności wstęp wolny.

Fani zobaczą gwiazdy światowego motosportu, min. zespoły: m.in. POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Także Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, razem z Lina Van de Mars – niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

Dolnoślązak Robert Kuzdrowski walczyć będzie na quadzie w samodzielnej klasie Rookie, a Andrzej Caciek i Darek Niebieszczański wystąpią w barwach OLSZYNA MOTOPARK.

więcej informacji:

www.olszynamotopark.pl/GORM 

https://www.facebook.com/OlszynaMotopark/

Adres: Olszyna Motopark, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2A, 59-830 Olszyna

 

źródło: www.facebook.com/OlszynaMotopark/

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj