Kocham świat, czyli piosenki Fryderyka

foto udostępnione przez W. Popkiewicza

Już w najbliższy wtorek, 1 sierpnia br., o godz. 19.00 w ramach festiwalu Polonia Cantans Wojciech Popkiewicz i Grupa 44 przedstawią wrocławskiej publiczności, nowy autorski program pt. Kocham świat czyli piosenki Fryderyka. Gościnnie wystąpi wokalistka  Maria Swan. 

Ten niezwykły koncert, na  motywach i  fragmentach Fryderyka Chopina, ze współczesnymi tekstami i aranżacjami Popkiewicza odbędzie się, jak co roku, w Kościele Marii Panny na Piasku na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Już dzisiaj, po próbach widzimy, że niektóre ich utwory mają charakter przebojowy inne liryczny.

Grupę 44 tworzą profesjonalne wokalistki. Urszula Milewska i Inna Kamaryan z Armenii od wielu lat mieszkanki naszego miasta, a także znakomity pianista Sławomir Krysa. A nasz rodzimy bard – autor, aranżer i reżyser tv Wojciech Rohatyn Popkiewicz – czuwa nad całością. Ta wyjątkowa pod każdym względem Grupa, z jej liderem, od wielu lat zdobywa zasłużony szacunek i uznanie u publiczności. Zróżnicowany repertuar i piękne głosy są prawdziwą ucztą dla słuchaczy.

W warstwie muzycznej znakomicie łączą  ekspresyjne, nowoczesne wykonania z tradycją muzyki klasycznej a w oryginalnych tekstach nawiązują do problemów otaczającej rzeczywistości i urody życia. Ich występy były owacyjnie przyjmowane  w Krakowie, może dlatego, że formą nawiązują do tradycji znanej i uwielbianej Piwnicy pod Baranami Piotra Skrzyneckiego. Byli entuzjastycznie przyjęci na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Lublinie, a także na Forum Polonijnym w Warszawie. We Wrocławiu, Grupę 44 najczęściej spotkamy w Klubie Muzyki i Literatury przy pl. Kościuszki. Goszczą na antenach Radia Wrocław, Radia Rodzina i warszawskiego Radia WNET.

Program  Kocham świat  czyli piosenki  Fryderyka  po raz pierwszy został zaprezentowany  w marcu tego roku w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj