MSWiA wezwało Fundację Wolni Obywatele RP do zaprzestania naruszania prawa

fot: youtube
Związana z organizacją Obywatele RP Fundacja Wolni Obywatele RP została wezwana do zaprzestania naruszania prawa oraz swojego statutu; w innym razie fundacji może grozić sprawa w sądzie o zawieszenie zarządu i wyznaczenie zarządcy przymusowego – podało dziś MSWiA.

“Po analizie zapisów statutu Fundacji, a także treści zamieszczonych na stronie internetowej, Fundacja oraz reprezentujący ją Zarząd została wezwana do zaprzestania naruszania przepisów prawa powszechnie obowiązującego i postanowień Statutu” – oświadczyło ministerstwo w dzisiejszym komunikacie.

Obywatele RP to organizacja, która znana jest m.in. z organizowania od grudnia ub. roku kontrmanifestacji wobec obchodów tzw. miesięcznic katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Jak poinformowało MSWiA fundacji “został wyznaczony 14-dniowy termin usunięcia uchybień w działalności Zarządu”.

“Fundacja została jednocześnie pouczona, że po bezskutecznym upływie wskazanego terminu lub w razie dalszego uporczywego działania Zarządu Fundacji w sposób niezgodny z prawem, Statutem lub celami Fundacji, Organ może wystąpić do sądu o zawieszenie Zarządu Fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego” – pisze resort.

Resort spraw wewnętrznych zarzucił również fundacji, że jej działania “godzą w zagwarantowaną konstytucyjnie wolność zgromadzeń”

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ