Ponad 5 tys. podpisów pod petycją o renowację warszawskich miejsc pamięci

fot. pl.freeimages.com
Petycja ws rewitalizacji 160 miejsc pamięci z tablicami projektu Karola Tchorka, pod którą podpisało się ponad 5 tys. osób, skierowana została do przewodniczącej Rady Warszawy – podał w poniedziałek inicjator akcji „Warszawa pamięta o swoich bohaterach” Rafał Szczepański.

Po zakończeniu dzisiejszej uroczystej sesji Rady Warszawy – w przeddzień głównych obchodów 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego – Szczepański powiedział dziennikarzom, że przekazuje na ręce przewodniczącej rady miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej petycję ws rewitalizacji miejsc pamięci narodowej w Warszawie.

Do petycji dołączył podpisy ponad 5 tys. mieszkańców Warszawy, które zostały zebrane w ciągu trzech tygodni.

Jak dodał, liczy na to, że Rada Warszawy jak i urząd miasta zajmą się renowacją i rewitalizacją miejsc pamięci z tablicami Tchorka, których – jak mówił – jest 160. Ponadto inicjatorzy akcji chcą też odtworzenia zlikwidowanych tablic. Szczepański przekonywał również, że są inne miejsca kaźni warszawiaków wymagające „udokumentowania” tablicami.

– Prosimy także miasto, żeby we wszystkim swoich publikatorach należycie eksponowało sprawę miejsc pamięci i żeby wykorzystywać współczesne techniki elektroniczne, takie jak np. QR kody czy to, żebyśmy mogli poprzez smartfona wielojęzycznie dowiedzieć się o istocie tej treści, która kryje się za tymi tablicami – mówił Szczepański.

Inicjator akcji zaznaczył, że liczy na to, że „w ślad za tą petycją będzie jakaś dyskusja ponadpolityczna i może jakieś zainteresowanie w większym stopniu niż do tej pory”.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj