Wojciech Rohatyn Popkiewicz i Grupa 44 – Wrocławiowi

MP Grupa 44

Kocham świat czyli piosenki Fryderyka, był ostatnim wydarzeniem dla powstańców warszawskich. Występ poprzedziły recytacje wrocławskich poetów. Jak co roku, wydarzenie odbywa się w Kościele Marii Panny na Piasku na wrocławskim Ostrowie Tumskim, w ramach festiwalu Polonia Cantans, a organizatorem jest Fundacja Polskie Gniazdo.

To był szczególny koncert, w szczególnym dniu. Wojciech Rohatyn Popkiewicz i Grupa 44 przekazali Wrocławiowi znak nadziei i oręż w przezwyciężaniu zła. Tylko różańcem można zbawić świat, wybrzmiała jedna z pięknych pieśni. Popkiewicz zwierzył się, że  jedną z pieśni napisał niedawno. Odwiedzając stary cmentarz na Kaszubach, jedna z mogił, zainspirowała do napisania przejmującej pieśni o beztroskim dzieciństwie brutalnie przerwanym przez niemieckiego okupanta.

Grupę 44 tworzą profesjonalne wokalistki. Urszula Milewska i Inna Kamaryan z Armenii od wielu lat mieszkanki naszego miasta, a także znakomity pianista Sławomir Krysa (dziękujemy za popisowy koncert). Była jeszcze jedna wyjątkowa wokalista, i dobrze by było, żeby już została w zespole. To Maria Liebiecka z Lidy na Białorusi. Fantastyczne brzmienie, duży potencjał. Czuje się, że sama grupa ma dużo swobody a ich interpretacje doskonale współgrają ze sobą. Nasz rodzimy bard – autor, aranżer i reżyser tv Wojciech Rohatyn Popkiewicz – czuwa nad całością. Ta wyjątkowa pod każdym względem Grupa, z jej liderem, od wielu lat zdobywa zasłużony szacunek i uznanie u publiczności. Zróżnicowany repertuar i piękne głosy są prawdziwą ucztą dla słuchaczy. W warstwie muzycznej znakomicie łączą  ekspresyjne, nowoczesne wykonania z tradycją muzyki klasycznej a w oryginalnych tekstach nawiązują do problemów otaczającej rzeczywistości i urody życia. Ich występy były owacyjnie przyjmowane  w Krakowie, może dlatego, że formą nawiązują do tradycji znanej i uwielbianej Piwnicy pod Baranami Piotra Skrzyneckiego.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj