Samorządy i Polskie Koleje dogadały się, mamy wspólny bilet

pociagi dolny slask.jpg

Ośmiu regionalnych spółek kolejowych porozumiało się i mamy zupełnie nową możliwość przejazdów kolejowych. Teraz za 38 zł w ciągu doby można jeździć nieograniczoną ilością pociągów współpracujących ze sobą spółek.

„Wspólny bilet samorządowy” łączy Dolnośląskie, Wielkopolskie, Śląskie, Małopolskie, Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Arriva (z grupy Deutsche Bahn) i Łódzka Kolej Aglomeracyjna.
Dariusz Grajda, prezes Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych , z Kolei Śląskich nowa oferta jest pilotażowa,  dlatego nie obowiązuje jeszcze na terenie wszystkich kolei samorządowych, które tworzą związek.

Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami

Bilet będzie można nabyć z siedmiodniowym terminem przedsprzedaży: w kasach biletowych, w biletomatach, przez Internet, w innych punktach sprzedaży, a także w dniu wyjazdu: w pociągach, za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej iMKA Kolei Małopolskich.

Ale wspólny bilet nie dotyczy pociągów komercyjnych  KM: „Słoneczny”, ŁKA: „ŁKA Sprinter”, Arriva, KD: „KD-Specjal” i „Pociąg do kultury”, KMŁ: na odcinku Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko oraz komercyjnych KŚ i na przekraczającym granicę polsko-czeską odcinku Chałupki – Bohumin.

źródło: wroclaw.tvp.pl

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ