Przystanek “Plac Zgody” tylko dla bezdomnych?

google, maps.pl

Problem bezdomności jest wieloaspektowy. Wielu z tych ludzi może ale nie chce korzystać z opieki państwa. Nie muszą podlegać żadnym rygorom ani stosować do ogólnie przyjętych zachowań w domach pomocy. Ich niezależność utrudnia życie innym ludziom. Wspólna przestrzeń staje się nie do zniesienia, czy to przez zapach niemytego ciała, czy pijaństwo w miejscach publicznych. O problemie pisaliśmy w czerwcu https://wdolnymslasku.com/?p=45558&preview=true

Dominik Delczyk, Przewodniczący Forum Młodych PIS we Wrocławiu, na prośbę zdesperowanych mieszkańców ul. Traugutta napisał do Jacka Sutryka, Dyrektora Spraw Społecznych, pismo w sprawie zajęcia się bezdomnymi z przystanku “Plac Zgody”, którzy dniami i nocami przesiadują tam (piją, śmiecą, są wulgarni, a my, mówią korzystający z usług MPK, nie możemy usiąść i odpocząć. Nawet stanąć koło nich nie można, bo śmierdzi).

Dyrektor Jacek Sutryk zapewnia, że została podjęta interwencja przez pracowników MOPS, jednak “osoby przebywające na przystanku nie przyjęły oferty pomocy ze strony pracowników socjalnych”. Zostały skierowane wnioski do Policji i Straży Miejskiej “o wyeliminowanie zjawisk niepożądanych społecznie, które prowadzą do naruszenia przepisów prawa”.

Nie wiadomo, czy stróże porządku publicznego są w stanie skutecznie wyprowadzić bezdomnych z newralgicznych miejsc w naszym mieście. Nie wiadomo również, jak ich przekonać do korzystania z łaźni i zmiany ubrań. Póki co, na przystankach po prostu śmierdzi, mówią wrocławianie.

Odpowiedzią Dyrektora Jacka Sutryka nie jest usatysfakcjonowany Dominik Delczyk

Uważam, że w sprawie osób bezdomnych przebywających w okolicy przystanku tramwajowego “Plac Zgody”,  Miasto powinno podjąć działania mające na celu ich aktywizację społeczną i zawodową. Konieczne jest również zwiększenie ilości patroli straży miejskiej w okolicach tego przystanku, ale innych, bo problem istnieje nie tylko na ul. Traugutta.

Można mieć nadzieję, że częste patrole Policji i Straży Miejskiej przyczynią się do zmiany miejsca bezdomnych a przystanek nareszcie będzie dla podróżnych.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ