Pierwszy ślub u Singli. Oj. Norbert Oczkowski: Dwuoosobowy cud przed ołtarzem

MP Ślub Singli, Mariusza I Barbary

We Wrocławiu mamy nowy ruch katolicki, który skupia osoby samotne z wyboru, ale też tych, którzy poszukują drugiej połowy. Single, otrzymały zgodę abp. Józefa Kupnego. Wrocławscy kapłani, którzy współpracują z Barbarą – pomysłodawczynią, organizatorką i realizatorką (oczywiście przy pomocy rzeszy innych singli) – wspierają modlitwą wszystkich poszukujących swojej życiowej drogi.

Dzisiaj odbył pierwszy ślub singli – Barbary i Mariusza. Poznali się, na drugim spotkaniu, które zorganizowała Barbara, bo na pierwszym nie było Mariusza. Od tej pory szukali siebie, poznawali i pragną dalej „zanurzać się w Bogu”, mówi Basia. Obydwoje przyznają, że przyjaźń i miłość to jest wspólna orka. Trzeba powyrywać chwasty, nawieźć, zasadzić i…cierpliwie czekać na rosę a potem czekać jeszcze na owoce. A to jest nieustanna praca nad samym sobą, trzeba też wsłuchiwać się  w drugiego człowieka. Na co on ma ochotę. Na co ona zwraca uwagę.

Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą razem przeszli w kwietniu wydała owoce, mówił o. Norbert Oczkowski. Każdy z nich ma swój własny charyzmat, a największy z nich, to charyzmat miłości Boga. Czy jest coś większego od miłości Boga?

Świat się składa z cudów. Taki cud, dwuosobowy siedzi sobie przed ołtarzem i za chwilę stanie się jednym ciałem.

I życzę im, aby za 70 lat, może i w tym samym kościele, z całą swoją rodziną przystąpili razem do Stołu Pańskiego.

Niech Was utuli miłość Boga, a po porannej małżeńskiej kawie, popatrzcie sobie w oczy i powiedzcie: potwierdzam to, co wczoraj powiedziałam.

Single spotykają się raz w miesiącu najpierw na mszy świętej, potem, w zależności od zgłoszonych wcześniej propozycji spędzają razem czas, albo bawią się na dyskotekach, kręglach, itp, albo idą na pizzę, na grilla. Często korzystają z gościnności oo. dominikanów i w Starym refektarzu, oo. paulinów. Zapraszają ciekawe osoby na tematyczne dyskusje.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj