Dwie Dolnoślązaczki walczą o tytuł miss świata na wózku

Są piękne, młode i ambitne. Łączy je coś jeszcze – poruszają się na wózkach inwalidzkich. Dwie Dolnoślązaczki walczą o nominację, dzięki której będą mogły reprezentować Polskę na Miss Wheelchair World.

Wybory Miss na wózku odbywają się już od kilku lat. Rywalizują w nich kobiety z całego świata, które przełamują stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. W tym roku gala finałowa odbędzie się w Warszawie. Jedną z reprezentantek Polski już znamy. Jest nią Adrianna Zawadzińska – miss Polski z 2016 roku, od paru lat cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni. Druga reprezentantka naszego kraju zostanie wyłoniona w trakcie głosowania prowadzonego przez fundację Jedyna Taka, organizatora konkursu.

O możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowej gali rywalizuje dziesięć pań z całego kraju. Wśród nich są dwie Dolnoślązaczki. Mieszkająca w podwrocławskich Wierzbicach 22-letnia Paula Nolbert startuje już po raz drugi:

– Udział w wyborach Miss Polski na Wózku 2016 wspominam jako wspaniałą przygodę, dzięki której mogłam poznać wielu wspaniałych ludzi, uwierzyć we własne możliwości oraz w to, że marzenia się spełniają – mówi o sobie kandydatka.

Na co dzień Paula pracuje w branży rehabilitacji, a w nadchodzącym semestrze zamierza podjąć się studiów pedagogicznych. Jej pasją stylizacja i udział w sesjach fotograficznych. Jak sama mówi, przed obiektywem czuje się jak ryba w wodzie.

Druga z dolnośląskich kandydatek, pochodząca ze Świdnicy 23-letnia Weronika Wróbel, już w poprzednich wyborach odniosła spory sukces. W 2013 roku zdobyła między innymi tytuł miss publiczności i internetu. Dla młodej kobiety pracującej na co dzień w Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, udział w wyborach stał się trampoliną do rozwijania zainteresowań:

– Moja przygoda w wyborach umożliwiła mi wzięcie udziału w pokazach mody, sesjach zdjęciowych oraz zagraniu w serialu “Ślubna gorączka” – wymienia świdniczanka.

Głosy na obie kandydatki można oddawać na stronie organizatora wyborów. Czasu jest niewiele, gdyż już 18 sierpnia przewidziano zakończenie pierwszego etapu głosowania. Gorąco zachęcamy naszych Czytelników do wsparcia obu pań.

tu można zagłosować

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ