Nowe inwestycje we Wrocławiu – gdzie możesz kupić mieszkanie?

artykuł sponsorowany

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Wrocław to trzeci w kraju rynek mieszkaniowy, uwzględniając jego wielkość i ceny. Stare Miasto, Krzyki i Biskupin to niezmiennie najdroższe lokalizacje, choć kolejne próbują je dogonić. Wszystko zależy od kategorii, stanu technicznego nieruchomości i rozwoju infrastruktury drogowej, zapewniającej dobrą komunikację z centrum.

Istotną rolę odgrywają także skojarzenia lokalnej społeczności z danym miejscem. Wyższe ceny towarzyszą zabudowie przedwojennej i w miejscach gdzie priorytetem jest jakość życia – cisza, rekreacja, wypoczynek czy dostęp do bulwarów spacerowych.

Wrocław nadal pozostaje atrakcyjny dla inwestorów, głównie przez segment najmu. Popyt generują studenci, absolwenci, pracownicy i obcokrajowcy, dlatego nawet odległe lokalizacje mieszkań znajdują chętnych. Ostatni raport NBP wskazuje, że średnia stawka transakcyjna dla rynku wtórnego wynosi 5300 zł/mkw. Wrocław tylko w niewielkim zakresie uczestniczy w programie MDM, gdzie tylko 26% rynku pierwotnego i 12% wtórnego mogło brać udział w dofinansowaniach. Biorąc pod uwagę wielkość lokalu, największym zainteresowaniem na rynku wrocławskim cieszą się obecnie mieszkania dwu- oraz trzypokojowe, rozlokowane na 40-65 metrach kwadratowych.

Przyszłość rynku nieruchomości

Od 2016 roku rynek nieruchomości jest mocno pobudzany przez projekty rządowe. Najpierw MDM, a teraz następujący po nim program Mieszkanie Plus. Równocześnie ciągle wzrasta średnie wynagrodzenie w regionie, co przyciąga nowych mieszkańców i inwestorów. Jak wynika z raportu GUS, 9,5% wszystkich nowych mieszkań w zeszłym roku powstało na Dolnym Śląsku, z czego 55% inwestycji dotyczyła samego Wrocławia.

W ramach programu, nowe lokale będą powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Obniży to znacznie koszty budowy i stawki wynajmu, co może skutkować ogromną konkurencją dla standardowego rynku deweloperskiego. Cena najmu ma zamknąć się w 20 zł za metr kwadratowy (lub 20% więcej przy opcji przejęcia własności lokalu).

Rząd zakłada, że pierwsi uczestnicy projektu, zamieszkają w nowych miejscach już w 2018 roku. Program skierowany jest do wszystkich obywateli, jednak preferowaną grupą są rodziny wielodzietne oraz średniozamożni Polacy, których nie stać na kredyt hipoteczny. Optymistyczne założenia zakładają 100 tys. nowych lokali rocznie w skali kraju.

Wrocław gdzie kupić mieszkanie?

Przykładem nowej inwestycji, zachowującej wysoką jakość i pułap cenowy niezależnie od zmian rynkowych na terenie Dolnego Śląska jest Kryształowa2, realizowana przez Domar Development, który od 10 lat urzeczywistnia marzenie mieszkańców Wrocławia o własnych czterech ścianach.

Budowa zlokalizowana w dzielnicy Ołtaszyn, gwarantuje szybki dojazd do centrum miasta, pozostając spokojną i kameralną alternatywą dla żyjącego w pędzie Wrocławia. Domar Development wychodzi naprzeciw swoim klientom i w pełni personalizuje swoją ofertę do ich potrzeb. W ten sposób powstały cztery wielorodzinne, trzykondygnacyjne budynki, z możliwością adaptacji pomieszczeń na 2-, 3- i 4-pokojowe lokale, których rozkład zapewnia pełen komfort użytkowania.

Więcej o inwestycji przeczytasz tutaj: http://krysztalowa2.pl/o-inwestycji/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ