Marsz i tańce dla Jezusa na ulicach Wrocławia

MP Marsz dla Jezusa

Dzisiaj ulicami Wrocławia przeszedł II Marsz dla Jezusa. Organizatorem marszu był Kościół Zielonoświątkowy „Jezus żyje”. Jak podkreślali organizatorzy, wydarzenie zorganizowano po to, aby pokazać miłość do Jezusa i podkreślić, że jest On najważniejszy.

MP Marsz dla Jezusa

Okrążając Rynek chrześcijanie zatrzymywali się na rogach strategicznych skrzyżowań i błogosławili jego mieszkańcom. Przy Uniwersytecie Wrocławskim, przy Ratuszu, siedzibach biur poselskich  wzywali imienia Jezus do jednoczenia z Bogiem studentów, pracowników, samorządowców i polityków. Chodzi o to aby Dobry Bóg dotykał nas wszystkich, wierzących i niewierzących abyśmy chcieli modlić się za siebie i przede wszystkim nie wstydzili wyznawania publicznie swojej wiary.

MP

Artur, jeden z organizatorów na pytanie dlaczego było nas mniej niż w zeszłym roku

Ciągle zadaję sobie pytanie, dlaczego chrześcijanie schowali się tylko w kościołach? dlaczego wstydzimy się Jezusa? i nie jestem w stanie tego zrozumieć. Jak czytam biblię, to widzę mężów i niewiasty, którzy wychodzili na zewnątrz codziennie. Oni byli Kościołem a Kościół był na zewnątrz. Co się z nami stało? Straciliśmy ogień, nie ma w nas pasji, nie szukamy Jezusa. Jeżeli On publicznie zmarł na krzyżu, to tym bardziej każdy z nas, powinienem się do Niego przyznać.

Artur, serdecznie zaprasza 26 sierpnia 2017 roku do Warszawy na Ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Będzie tam specjalny gość. Zobaczymy i usłyszymy byłą muzułmankę, wychowaną w Arabii Saudyjskiej, która stanie na czele marszu i opowie dlaczego woli kochać, niż nienawidzić. Dlaczego stała się chrześcijanką i jak to jest narodzić się dla Jezusa.

Romek, kolejny współorganizator, świetnie prowadził modlitwy

Dzisiaj Wrocław usłyszał, że Jezus żyje. Dzisiaj niebo było otwarte i zastępy aniołów maszerowały razem z nami. Dzisiaj razem zadeklarowaliśmy to, że jest nadzieja. Bo modlitwa ma moc zmienić każdą rzeczywistość. Jezus jest gotowy, żeby cię usłyszeć ale czy ty jesteś na to gotowy, aby usłyszeć Jezusa?

MP

Na zakończenie wystąpił młody zespół Simply Worship i razem z publicznością śpiewali znane religijne pieśni i piosenki.

Jesteśmy z różnych – przeważnie – dolnośląskich miast mówi Karolina Rybotycka i gramy tylko dla Jezusa. Połączyła nas pasja uwielbiania Boga i razem chcemy to robić na Jego chwałę. Pracujemy nad swoimi piosenkami a na razie śpiewamy covery nowoczesnych zespołów chrześcijańskich.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ