Wraca temat budowy elektrociepłowni

fc Stop Spalarni Śmieci Na Różance

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz mija się z prawdą w sprawie budowy spalarni i sortowni śmieci na osiedlu Różanka. W marcu mieszkańcy Wrocławia przekazali Prezydentowi petycję, w której przedstawili argumenty dlaczego budowa nowej wielogabarytowej elektrociepłowni o mocy 225 MWt nie powinna powstać w centrum miasta. I oto 7 sierpnia br., z Ratusza wyszło oświadczenie Prezydenta, które miało uspokoić wrocławian. Czytamy min. (…) ” pkt 1. dot. spalarni – nie przewidujemy tego rodzaju inwestycji we Wrocławiu; pkt 2. dot. elektrociepłowni – nie będzie ona zlokalizowana przy ul. Obornickiej. Jakakolwiek lokalizacja takiej inwestycji powinna być poprzedzona konsultacjami społecznymi; pkt 3. dot. sortowni – nie będzie ona zlokalizowana przy ul. Obornickiej. Jakkolwiek jej lokalizacja musi być poprzedzona wiążącymi konsultacjami społecznymi”

Tymczasem Fortum zainteresowane jest zakupem innej działki na terenie Wrocławia, mówi dyrektor ds. komunikacji Izabela van den Bussche. Zatem można domniemywać, że zarówno Obornicka wchodzi w grę, jak i ewentualnie inna lokalizacja a za dwa tygodnie rozpoczną się konsultacje społeczne. Wydaje się, że Fiński koncern energetyczny (Fortum) podjął już decyzję o rozpoczęciu inwestycji. Zakupiony grunt 11,5 ha przy ul. Obornickiej od 2012 roku czeka na rozpoczęcie budowy.

Wrocławianie zadają pytanie, czy na pewno Prezydent Dutkiewicz wsłuchuje się w głosy mieszkańców? Jak to jest, że moce elektrociepłowni przy ul. Łowieckiej nie są wykorzystane a Miasto forsuje nieakceptowany projekt?

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj