Czy Polska rajem dla Żydów?

Prof. T. Marczak, print scrn, yt

Wystawa czołowych postaci polskiej sceny politycznej ma według KOD-u zwrócić uwagę na problem rasizmu. Portrety uzupełniono cytatami adekwatnymi do tytułu wystawy. Wystawa jest zeszłoroczna i z uwagi na wagę sprawy, jest ponownie udostępniona w przestrzeni publicznej, uważa przewodnicząca regionu KOD Małgorzata Lech-Krawczyk.

Jednak nie wszyscy tak uważali i jeszcze w zeszłym roku na czołach niektórych postaci domalowali Gwiazdy Dawida. Gwiazdy ma Wałęsa, Frasyniuk, Bartoszewski, Modzelewski, Kuroń czy Mazowiecki, są również wulgarne napisy.

To jest stygmatyzowanie i mowa nienawiści z którą należy walczyć, mówi M. Lech-Krawczyk

Jak przejdziemy się przez miasto, to różnych obelżywych napisów, nie tylko rasistowskich, antysemickich, po prostu zwyczajnych, wulgarnych znajdziemy dosyć sporo.

Barbara Zielińska z Urzędu Miasta we Wrocławiu nie widzi problemu. Są spełnione wszystkie warunki prezentacji, toteż wystawa nadal będzie w Rynku do 14 września.

Inaczej wystawę ocenia historyk, prof. Tadeusz Marczak

To jest powielanie stereotypu antysemickiej Polski. A my jesteśmy jedynym krajem w Europie, który zyskał sobie miano paradisus Judaerum.

źródło: wroclaw.tvp.pl

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj