Robert Pieńkowski: Podwyżka zaproponowana przez miasto nie zostanie zaakceptowana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości

MPK, nowe ceny biletów czasowych

W czwartek na powakacyjnej sesji Radni Miejscy podejmą decyzję o podwyżce cen biletów MPK. Wraz z podwyżką Miasto proponuje kilka zmian dla osób uprawnionych a zupełną nowością mają być  bilety czasowe 15 minutowe. W uzasadnieniu do uchwały, czytamy:

Przedmiotowy projekt ma na celu promowanie miejskiej komunikacji zbiorowej poprzez zwiększenie elastyczności i atrakcyjności taryfy biletowej i dostosowanie jej do potrzeb pasażera.

Wiadomość o podwyżce spotkała się z falą krytyki zarówno w mediach jak i bezpośrednich rozmowach z wrocławianami. Podwyżkę zaplanowano od stycznia 2018 roku. Jeśli w ten sposób Miasto próbuje zachęcić kierowców do korzystania z komunikacji zbiorowej, to się myli, mówi pracownik IBM, który do firmy dojeżdża z Biskupina „samochodem mam szybciej, wygodniej i znacznie taniej”.

Robert Pieńkowski Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości uważa propozycję podwyżki cen biletów za szkodliwą społecznie.

Nie ma żadnego uzasadnienia, nawet ekonomicznego, dlatego podwyżka zaproponowana przez miasto nie zostanie zaakceptowana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy przeciwni z kilku powodów: Jeśli poszukujemy sposobów na walkę z korkami i ze smogiem, to nie możemy zniechęcać ludzi do korzystania z miejskiej komunikacji! A ceny paliwa są najniższe od bardzo wielu lat. Po za tym PiS podtrzymuje swoje stanowisko sprzed dwóch lat, dotyczące darmowej komunikacji dla wszystkich zameldowanych mieszkańców Wrocławia.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj