Wspólnoty mieszkaniowe wnioskują o płatne strefy parkowania

W czwartek Radzie Miasta zostaną przedstawione dwie uchwały dotyczące wniosku wspólnot mieszkaniowych o rozszerzenie strefy płatnego parkowania na osiedlu Gaj i Plac Grunwaldzki. Projekty uchwał są, ale nie załączono do nich do tej pory żadnego uzasadnienia. Podobnie było na lipcowej nadzwyczajnej sesji zwołanej przez Prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie 10 mln dotacji dla Śląska Wrocław. Wówczas radni 80-stronicowy dokument otrzymali tuż przed sesją, więc nie mieli praktycznie czasu go przeczytać.

Według Roberta Pieńkowskiego Przewodniczącego Klubu PiS wprowadzenie opłat za miejsca parkingowe na wyznaczonych we wniosku ulicach nie gwarantuje miejsc dla kierowców – mieszkańców tychże ulic, ponieważ ich ilość jest ściśle określona.

Przecież tam, gdzie już są strefy płatnego parkowania… tam też nie ma wolnych miejsc.  Dla mieszkańców będzie to tylko dodatkowe obciążenie finansowe, bez gwarancji miejsca. Bo Wrocławianie posiadają samochodów więcej, niż jest wyznaczonych miejsc. Zatem według mnie to jest naiwność, że wprowadzenie opłat coś zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ