Przed nami 78 rocznica napaści Rosji na Polskę

MP Pomnik Ofiar Katynia

W niedzielę 17 września br. we Wrocławiu odbędzie się marsz upamiętniający 78 rocznicę brutalnej i podstępnej napaści Rosji sowieckiej na Polskę. W wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow Armia Czerwona 17 września 1939 roku najechała wschodnią granicę naszego kraju. Polska od 1 września prowadziła wojnę z Niemcami. Atak sowietów był przysłowiowym wbiciem noża w plecy jak i demonstracją dziedzictwa turańskiego zezwierzęcenia. Czerwonoarmiejcy od pierwszych godzin dokonywali brutalnych zbrodni na żołnierzach polskich i ludności cywilnej nie oszczędzając starców, kobiet i dzieci. Tych zbrodni nigdy nie zapomnimy.

Marsz pamięci wyruszy o godz. 17.00 z Placu Solnego, potem ulicami: Ruską, Kazimierza Wielkiego, Szewską, Kotlarską, placem Nowy Targ, Jana Ewangelisty Purkyniego do Parku Słowackiego gdzie odbędą się krótkie przemówienia i złożenie wieńca pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Wielka Polska Niepodległa przy wsparciu Kibiców Śląska Wrocław. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

źródło: Wielka Polska Niepodległa o/ Wrocław

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj