Zbigniew Jarząbek: Na nic nasza pamięć, jeżeli z tej lekcji 17 września 1939 roku nie wyciągniemy nauki

MP Pomnik Sybiraków

Późnym wieczorem, pod Pomnikiem Sybiraków na Placu Strzeleckim w 78 rocznicę agresji Rosji na Polskę złożono dzisiaj wieńce i palono znicze. Uroczystość współorganizowali członkowie z Akademii Patriotów, Stowarzyszenia Koliber, Narodowcy RP, Civitas Christiana oraz Endecja z Legnicy

Zbigniew Jarząbek z Akademii Patriotów

Jesteśmy tutaj, bo pamiętamy, pamiętaliśmy i pamiętać będziemy Ale na nic nasza pamięć, jeżeli z tej lekcji 17 września 1939 roku nie wyciągniemy nauki. Na Kresach działy się straszne rzeczy. Tam gdzie była polska partyzantka, była też samoobrona. Polacy potrafili tam obronić swoje rodziny i dobytek. Tam gdzie broni nie mieli… nie mogli nic zrobić. Ukraińcy mordowali ich gospodarskimi narzędziami, dzieci nadziewali na sztachety.

Dzisiaj Polska należy do grupy najbardziej rozbrojonych krajów świata. To nie przypadek, że nasi sąsiedzi ze wschodu i zachodu doprowadzili do tego, że jesteśmy  bezbronni. Ktokolwiek liczy na naszą armię, która może się zmieścić na jednym stadionie, to się może zawieść.

Powinniśmy z tego wyciągnąć naukę. Musimy mieć prawo do obrony naszych rodzin. Musimy mieć prawo do posiadania broni po to, aby taki dzień, jak 17 września nigdy się nie powtórzył.

Artykuł powstał dzięki pomocy Fundacji KGHM Polska Miedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj