Legnica: Trudności z otrzymaniem podręczników do klasy VII

pixabay.com

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Kazimierza Wierzejskiego w Legnicy nie mają jeszcze kompletu podręczników. Na razie dyrekcja szkoły zapewniła książki do plastyki, muzyki i historii, pozostałe miały być w nieokreślonym terminie późniejszym, dowiedziała się opiekunka jednego z uczniów na zebraniu rodziców.

Dzwoniłam do wydziału oświaty, mówi opiekunka i odpowiedziano mi, że to niemożliwe aby do tej pory nie było książek oraz nie słyszano o takim problemie.

Zapytaliśmy dyrektora szkoły Sławomira Mateję dlaczego część uczniów klasy VII SP nr 20 nie ma wszystkich podręczników. Sprawa jest pilna, bowiem państwowa dotacja na podręczniki musi być rozliczona do 15 października. Zostało jeszcze trzy tygodnie.

Zgłoszenie zamówienia do wydawnictwa zostało złożone w drugiej dekadzie czerwca a korekta zamówienia pod koniec miesiąca. Było to związane z liczbą uczniów i autorami wybranych przez nauczycieli konkretnych podręczników. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela wydawnictwa wiemy, że brakujące podręczniki powinny już być  w ubiegłym tygodniu. Otrzymaliśmy tylko część.

Wiemy, że największym kłopotem dla ucznia jest brak podręcznika. Nauczyciele mają tego świadomość i pracują w taki sposób aby realizować podstawy programowe. Uczniowie na pewno mają więcej notatek, poza tym wydawnictwa udostępniły kody dostępu do e-podręczników i jest możliwość korzystania w czytelni. Zatem problemów związanych z realizacją podstawowych problemów nie ma. Na razie uczeń tylko fizycznie nie ma książki w ręku.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj