Masz ciekawy profil? Zostań Wrocławską Eurydyką

nfm.wroclaw.pl

Na placu Wolności, przed NFM stanie rzeźba Eurydyki – mitologiczna driada może mieć Twoją twarz! Jeśli czujesz się wrocławianką i jesteś pełnoletnia, zgłoś się do konkursu „Wrocławska Eurydyka”, czytamy na stronie głównej Narodowego Forum Muzyki.

Zwyciężczyni wybrana przez jury użyczy twarzy posągowi Eurydyki wykonanemu z brązu przez jednego z wrocławskich rzeźbiarzy. Mityczna piękność stanie w przyszłym roku przed budynkiem NFM, w pobliżu rzeźby Orfeusza znajdującej się przed Muzeum Teatru. Posąg będzie miał twarz kobiety, która czuje się związana z Wrocławiem – urodziła się w tym mieście lub wybrała je na swój dom, studiuje tu lub pracuje.

Uczestniczki konkursu czeka wiele ekscytujących przeżyć, takich jak m.in. sesja zdjęciowa w spektakularnych wnętrzach NFM. Fotografie finalistek będą podziwiane przez wrocławian podczas wystawy. Twarz zwyciężczyni zostanie uwieczniona w posągu, który oglądać będą setki tysięcy melomanów wchodzących do NFM oraz mieszkańcy miasta i turyści korzystający z odmienionej przestrzeni placu Wolności. Najpiękniejsza wrocławianka weźmie udział w procesie powstawania dzieła sztuki, a jej imię zapisze się na zawsze w historii miasta.

Pierwszy etap konkursu – sesja zdjęciowa wszystkich uczestniczek – już w sobotę 14 października w gmachu NFM. Do konkursu można zgłosić się, wypełniając formularz online do 13 października lub w dniu 1. etapu w NFM. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny w punkcie rejestracji od godz. 12:00.

Przeczytaj regulamin uczestnictwa.

Koordynator projektu ze strony NFM: Joanna Lenart

e-mail: joanna.lenart@nfm.wroclaw.pl,  tel: 728 447 022

źródło: nfm.wroclaw.pl

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ