Kunice: Dziupla samochodowa zlikwidowana [FILM, ZDJĘCIA]

Kryminalni Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ujawnili dziuplę samochodową, a w niej części pochodzące z pojazdu marki Audi. Samochód został skradziony w dniu 28 września br. z terenu Niemiec. Policjanci do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn. Prokuratura zastosowała wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej komendy uzyskali informację, że na terenie gminy Kunice może znajdować się tzw. dziupla samochodowa. Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce w hali znajdującej się na prywatnej posesji ujawnili części takie jak: elementy elektroniczne, fragmenty pojazdów i karoserii pochodzące z pojazdu marki Audi. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że zdemontowany samochód został skradziony na terenie Niemiec w dniu 28 września br.

Do sprawy został zatrzymany 37-letni właściciel posesji oraz przebywający na terenie posesji 21 i 24 -latek. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Natomiast kilkadziesiąt elementów samochodowych zostało zabezpieczonych do badań mechanoskopijnych.

Legniccy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut paserstwa znacznej wartości, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec nich dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe w kwocie ponad 30 tys złotych.

źródło: legnica.plicja.gov.pl; Dolnośląska Policja

MP

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj