Dr Bernadeta Marzec-Wojtczak: Po pierwsze, zapobiegać

pixabay.com

Zapobieganie to jedna z tych czynności, które każdy człowiek może w sobie wykształcić. Mamy różne zapotrzebowania, toteż stosujemy różne formy ochrony zdrowia. Czasem ogranicza nas tylko wiedza i systematyczność. Generalnie jednak,  możemy sami zadbać o swoje zdrowie.

Jest kilka prostych zasad, które zminimalizują ryzyko choroby, zatem najprościej unikać tego, co nam szkodzi i na co jesteśmy narażeni na co dzień. W miejscu pracy, w przestrzeni publicznej a nawet w domu.

Dr Bernadeta Marzec-Wojtczak swoim pacjentom szczególną uwagę  zwraca na używki, aktywność fizyczną i kontrolowanie masy ciała

Palenie tytoniu i przebywanie w zadymionym pomieszczeniu szkodzi zdrowiu, tak samo jak statyczny tryb życia. Praca siedząca, przy komputerze przez wiele godzin osłabia nasze mięśnie, zniekształca sylwetkę, sprawia, że tyjemy. Powiedziałabym tak, po pierwsze zapobiegać…

W okresie jesienno-zimowym musimy wzmocnić nasz organizm dlatego wskazany jest ruch na świeżym powietrzu i uważne układanie jadłospisu. Jedzenie kiszonek i rozgrzewających dań – z dodatkiem imbiru, chrzanu czy pieprzu – dobroczynnie wpłynie na kondycję fizyczną.

Wymienione przyprawy mogą jeść nawet dzieci, warunek, to stopniowe przyzwyczajanie. A najlepiej, jak przy rodzinnym stole rodzice będą o nich mówili, pokazywali naturalne środowisko i zastosowanie. Walor edukacyjny dopełni wychowawczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj