Medale Świętej Jadwigi Śląskiej

MP Msza polowa

Pod przewodnictwem ks. Stanisława Orzechowskiego do sanktuarium w Trzebnicy – w 750 rocznicę kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej – na uroczystości Jubileuszowe przybyli pielgrzymi z Wrocławia, Milicza i Świdnicy. Główny Kierownik pielgrzymki bardzo dziękował pątnikom, bo bez nich nie byłoby uroczystości. Blisko 13 tysięcy czcicieli Świętej Jadwigi Śląskiej pokłoniło się dzisiaj u Jej stóp w trzebnickiej Bazylice.

MP Bazylika, Grób św. Jadwigi

Homilię wygłosił J.E Księdza Arcybiskup Józef Kupny

Kościół był domem świętej Jadwigi a wspólnota kościoła, Jej rodziną, której starał się służyć i za którą czuła się odpowiedzialna. Święta, była wielką czcicielką Maryi i dlatego zawsze chciała ja mieć przed oczami.

Patrząc na Św. Jadwigę widzimy wzór miłosierdzia objawiającego się w posłudze dla ludzi najbardziej potrzebujących. W tej postawie upatrujemy istotę Jej świętego życia.

MP Relikwiarz św. Jadwigi

Na zakończenie uroczystej polowej mszy świętej zostały wręczone Medale Świętej Jadwigi Śląskiej za zasługi dla Królestwa Bożego i aktywny udział w życiu religijnym i duszpasterskim. Otrzymał go min. Wiesław Wowk, bardziej znany jako Kuzyn, wieloletni współorganizator wszystkich pielgrzymek na Jasną Górę i do Trzebnicy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj