Wrocław: demonstracje przed spektaklem „Klątwa”

MP SC Impart

Trzy manifestacje przed CS Impart. Od godz. 19 zaczęli gromadzić się wrocławianie chcący wejść do Impartu na kontrowersyjną sztukę Klątwa. Naprzeciw zgromadziła się grupa z białymi różami i transparentami „Wolność sumienia i religii oraz wolność słowa i sztuki”. 

Obok Krucjata Młodych wspólnie z Akcją Katolicką zaprosili do wspólnej modlitwy różańcowej za uzdrowienie moralne narodu. Liczna grupa policjantów pilnowała porządku, na zakończenie otrzymali brawa, odmówiono też w ich intencji modlitwę.

MP Przed Impartem

Wrocławianie chcieli zaprotestować przeciwko bluźnierczej sztuce. Mówili, że ani reżyser, ani aktorzy względem religii żydowskiej czy muzułmańskiej nigdy by sobie nie pozwolili na coś podobnego ale katolików i chrześcijan bezkarnie według nich można znieważać. Znieważanie świętości i seks oralny z krzyżem, to nie jest sztuka. Dlatego protestuję przeciwko wystawianiu tego rodzaju przedstawień i to jeszcze w instytucji miejskiej, która utrzymywana jest za pieniądze podatników.

MP Przed Impartem

Janusz Wolniak pytał wprost, czy pamiętają co oznacza słowo wstyd?!

Bo nie mają wstydu ci, którzy chcą obrażać w sposób niegodny Jana Pawła II, w tym przedstawieniu profanuje się krzyż a dla katolików jest to świętość. I przeciwko temu chcemy zaprotestować licząc na opamiętanie, może wywołanie refleksji? Jest nam przykro, że władze miasta pozwalają aby w instytucji publicznej odbywała się ta profanacja.

Niedawno była rocznica powołania naszego rodaka na Stolicę Apostolską, dzisiaj kolejna rocznica zamordowania w bestialski sposób ks. Jerzego Popiełuszkę, że to się dzisiaj dzieje? – to się w głowie nie mieści, mówi Jarek Bogusławski, jeden z wielu protestujących.

Trzeba się za tych nieszczęśnikom modlić, za ofiary zła, które rozprzestrzenia się w narodzie, bo kupują bilety i idą oglądać to, co dla katolików jest niedopuszczalne. Czy zdają sobie sprawę, że zło zagościło w ich sercach? To jest cały rytuał ludzi złych i w końcu trzeba to przerwać. To powinno być karalne z artykułu o znieważaniu uczuć religijnych i powinny zająć się tym z urzędu służby państwa.

Mamy sztuki wybitne, naszych polskich autorów, jak Pan Tadeusz, Dziady a nie jakaś Klątwa ubliżająca Panu Bogu i nam Polakom.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ