Legnica: Kredytu już nie wezmą [video]

legnica.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Legnicy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wyłudzenia kredytów i pożyczek oraz prowadzenie działalności finansowej wbrew ustawie o prawie bankowym. Na chwilę obecną straty na szkodę klientów firmy wynoszą ponad 5 mln. złotych. Policjanci zatrzymali 5 osób, które usłyszały już zarzuty. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Legnicy i zastosował wobec wszystkich zatrzymanych 3 miesięczny areszt.

Policjanci Wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Legnicy już od dłuższego czasu prowadzili śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej na terenie Legnicy. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że mechanizm przestępczego działania polegał na wyłudzeniu kredytów i pożyczek oraz prowadzeniu działalności finansowej wbrew ustawie o prawie bankowym. Straty na szkodę klientów wynoszą ponad 5 mln złotych.

17 października br. funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w trakcie realizacji czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Legnicy weszli niemal jednocześnie do 5 mieszkań i dwóch lokali firmowych na terenie Legnicy. Policjanci dokonali zatrzymania 5 osób podejrzanych o przestępczy proceder. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 30 i 35 lat oraz trzy kobiety w wieku od 38 do 52 lat. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania oraz siedzib firmy policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację, pieniedze w kwocie 19 200 zł, kilkanaście telefonów komórkowych, kilkadziesiąt laptopów i komputerów, biżuterię, zegarki, karty bankomatowe oraz 6 samochodów należących do osób zatrzymanych.

W Prokuraturze Okręgowej w Legnicy zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami ustawy o prawie bankowym.

Na podstawie zebranego materiału i wniosku Prokuratury Okręgowej w Legnicy sąd tymczasowo aresztował wszystkie zatrzymane osoby.

Za popełnione oszustwa, z których zatrzymani uczynili sobie stałe źródło dochodu, grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w dalszym ciągu ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Policja i Prokuratura nie wyklucza też dalszych zatrzymań.

źródło: legnica.plicja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj