Polacy zbudowali kontynentalny most

MP Różaniec do Granic, Bolesławów

O tym dlaczego „Różaniec do granic” zdenerwował część polskiego i światowego społeczeństwa powiedziano już wiele. W mediach ośmieszano wszystkich, którzy deklarowali przyjazd na rogatki Rzeczypospolitej i modlitwę różańcową w intencji Polski.

Im bardziej wyszydzano pomysł Lecha Dokowicza o kontynuacji Wielkiej Pokuty, tym więcej notowano zapisów w parafiach a także publicznych oświadczeń znanych osób. I tak, w sobotę 7 października odbyła się „wielka duchowa bitwa o Polskę” – jak ją określił ks. Piotr Glas, znany polonijny kapłan. W święto Matki Boskiej Różańcowej ruszył exodus do granic państwa. Grupy indywidualne i zorganizowane oplotły dosłownie granice naszej Ojczyzny modlitwą szczególną a przesuwane paciorki w przestrzeni publicznej stały się symbolem wiary w ocalenie narodu polskiego ale też całego świata.

Mamy dobro i zło. Kościół i antykościół, jeśli Matka Boża prosi nas tylko o modlitwę i nawrócenie? – trzeba podjąć wysilek a przynajmnej spróbować, mówili kapłani do modlących się na granicy państwa.

Wartość dodana Różańca bez granic, chrześcijańskiego pospolitego ruszenia przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów a zdumieni przeciwnicy patrzyli na relacje z granic naszej Ojczyzny ale też Wysp Brytyjskich i Stanów Zjednoczonych. Tego Dokowicz nie przewidział, że nasi Rodacy na emigracji włączą się w powszechną modlitwę i przez nią wybudują kontynentalny most a wszyscy poproszą Matkę Różańcową o błogosławieństwo dla siebie i świata całego. I to jest też ważna informacja dla świeckich: jeśli czegoś pragniecie a to jest dobre, w imię Pana….będą owoce.

Wierzymy, że jesteśmy fundamentem Kościoła Katolickiego. Wierzymy, że po Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic nastąpi odnowa moralna Polski i Polakow.

Sam Różaniec jest pomysłem Pana Boga a Bóg chce, aby każdy paciorek stał się naszym wyznaniem wiary i był dla nas nadzieją na lepszą wiarę i lepsze życie, powiedział wiernym podczas wspólnotowej modliwy w Bolesławowie, ks. Leszek  Więcek z Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu w święto Matki Bożej Różańcowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj