Wrocław: Radni PO i .N poparli budżet najbardziej zadłużonego miasta w Polsce

rada-wroclaw_1.jpg
sesja RM

Prezydent Rafał Dutkiewicz na ostatniej sesji Rady Miasta, przedstawił projekt budżetu na przyszły rok. Łączna kwota planowanych dochodów to 4.228.500.000 zł. na którą złożą się dochody  bieżące i dochody majątkowe. Zaplanowane wydatki będą większe o 132 miliony zł.

Ustalono również kwotę deficytu budżetu miasta w wysokości 223 500 000 zł. a źródłem jej pokrycia mają być przychody pochodzące m.in. z kredytu z banku w  wysokości 222 000 000 zł oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 1 500 000 zł.

Klub Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przedłożonego budżetu na 2018 rok wystawił negatywną opinię. Przewodniczący Klubu Robert Pieńkowski odwołał się m.in. do poniesionych kosztów na Stadion Miejski, Form  Muzyki czy zdjęć MM.

To budżet autorski. Za jego kształt odpowiada Rafał Dutkiewicz, niesie on za sobą bagaż kontrowersyjnych decyzji i wyższych wydatków niż pierwotnie zakładano. Nie rozwiąże on najpilniejszych problemów wrocławian, jak problemy komunikacyjne, walka ze smogiem, budownictwo mieszkaniowe, zielone tereny, itp. W rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie Wrocław przoduje. Zauważyliśmy zwiększenie nakładów na edukację, i doceniam to, bo inwestycja w edukację to najlepiej ulokowane pieniądze.

Radny dr Krystian Mieszkała ironicznie “podziękował” prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi, Radnym PO i .Nowoczesnej za to, że Wrocław jest najbardziej zadłużanym miastem w Polsce ( poza Warszawą).

Jak wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu, Wrocław należy do czołówki najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Według ostatnich danych, uwzględniających tylko tzw. oficjalne zadłużenie (bez długów spółek), jest najbardziej zadłużonym miastem w Polsce z długiem sięgającym 2 764 077 000 zł  złotych. Drugie miejsce przypadło zeszłorocznemu liderowi – Łodzi  2 745 921 000 zł ,  dług Krakowa sięga 2,2 mld zł, a Poznania 1,3 mld zł.

Budżet na 2018 został poparty przez PO i .N, wobec tego został przyjęty, włącznie z upoważnieniem na zaciąganiem kredytów i pożyczek oraz emisji papierów wartościowych. Radni  PIS byli przeciwni projektowi budżetu.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Puchnie budżet od zobowiązań wobec banków i innych pijawek, Miasto się finansowo chyli ku upadkowi, PIS rządzi, a radnego PIS stać było tylko na ironiczne podziękowanie Dutkiewiczowi. No i to się nazywa odpowiedzialność za Państwo i jego obywateli. Z taką opozycją daleko się nie zajedzie – 4 lata temu mieliśmy Marilyn Monroe, dzisiaj Ironicznego Klauna, a miliony wypływają do kieszeni politycznych cwaniaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ