Robert Grzechnik: Pokaz niekompetencji wrocławskiego magistratu

MP Robert Grzechnik i Paweł Przystwa Partia Wolność

Robert Grzechnik, szef Zarządu okręgu partii Wolność Wrocław ujawnił odpowiedź Urzędu Miejskiego w sprawie namalowania – w październiku ubiegłego roku – 200 zielonych kopert na wrocławskich parkingach. W ten sposób, miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych Vizilla, zawłaszczyła ogólnodostępne miejsca …i zapewniła bezproblemowe parkowanie swoim samochodom.

Nielegalne koperty kosztowały wrocławskiego  podatnika 35 tys .zł. Gdyby ktokolwiek z nas, naraził budżet państwa na stratę w takiej wysokości, musiałby ponieść konsekwencje, mówi Grzechnik

 Tymczasem UM umywa ręce od odpowiedzialności, przynajmniej tak wynika z pisma UM, które otrzymaliśmy w sprawie namalowania nieistniejących w polskim kodeksie ruchu drogowego znaków. W enigmatycznie ujętej odpowiedzi, nie ma żadnego nazwiska osoby, która odpowiada za namalowanie zielonych kopert, a przecież takie pytanie zadaliśmy wprost. Za to jest informacja, iż przeprowadzono konsultacje ze ZDiUM-em, Strażą Miejską i Urzędem Miejskim.

Jeśli rzeczywiście były przeprowadzane, no to można zadać sobie pytanie,   jakich mamy specjalistów?!

Wszystkie wymienione przez pana instytucje podlegają Prezydentowi Wrocławia.

I od razu maluje się obraz winowajcy. Ewidentnie mamy tutaj pokaz niekompetencji wrocławskiego magistratu. Polityka wobec kierowców jest skandaliczna, ponieważ zamyka się drogi w centrum miasta, nie dając niczego w zamian. Zabiera się parkingi, których tak bardzo brakuje. Wrocławianie są zmuszani do tego, żeby parkować na zakazach albo rezygnują w ogóle z wjazdu do miasta.

W piśmie jest też ciekawa informacja dotycząca Policji, z którą urzędnicy przed podjęciem decyzji konsultowali swój pomysł malowania zielonych kopert?!

No właśnie, ta notatka nas bardzo dziwi, bo w mediach pojawiły się wypowiedzi na ten temat. Policjanci od początku i jednoznacznie wyrazili odmienne zdanie. Wszyscy słyszeliśmy, że to nie są znaki drogowe ale nie urzędnicy Pana Rafała Dutkiewicza

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ