Codzienne pranie w 45 minut? Teraz to możliwe!

artykuł sponsorowany

Praca, lunch ze znajomymi, siłownia. Potem jeszcze szybkie zakupy i do domu wracamy po 21. Ostatnią rzeczą, na którą mamy w takiej sytuacji ochotę jest czekanie dwie godziny, aby rozwiesić pranie. Z drugiej strony trzeba przecież w czymś pójść jutro do pracy. Nie wspominając o sportowym stroju na siłownię, który po dzisiejszym treningu zdecydowanie wymaga odświeżenia.

Czasami bywa tak, że nie mamy wyjścia i rzeczywiście wstawiamy w nocy pranie, czekając z zapałkami w oczach, aż się skończy. Z pewnością jednak w większości przypadków przekładamy to zadanie na kolejny dzień, podczas gdy ilość ubrań nadających się do użytku drastycznie się kurczy. Jeżeli znajdujesz się w tej grupie, to z pewnością pomoże Ci kilka sprawdzonych rozwiązań optymalizacji czasu.

1. Segreguj brudne ubrania

Podziel ubrania na białe, czarne i kolorowe, wełnę, pościel i ręczniki. Dzięki temu możesz każdego dnia wstawiać inny rodzaj prania bez tracenia czasu na szukanie pary czarnych skarpetek w stosie ręczników. Szybko wkładasz do pralki wybraną grupę i gotowe! Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre rodzaje tkanin wymagają odpowiedniego traktowania. W przypadku delikatnych, naturalnych materiałów jak jedwab czy wełna, należy zachować szczególną ostrożność. Zalecane jest pranie ręczne, jednak niektóre nowoczesne pralki chronią delikatne tkaniny. Jeżeli pralka posiada certyfikat Woolmark Gold, można bez obaw powierzyć jej nawet wełniany sweter.

2. Korzystaj z programów odświeżania

Nowoczesne pralki posiadają krótkie cykle odświeżania ubrań. Liderem na rynku jest obecnie pralka Innex marki Indesit, która umożliwia odświeżenie ubrań już w 9 minut. Idealne rozwiązanie gdy ubranie po całym dniu wymaga odświeżenia, jednak nie jest poplamione. Dłuższe pranie naraziłoby materiał na niepotrzebną eksploatację, nie wspominając o naszym cennym czasie. Programy odświeżania sprawdzają się doskonale jako pranie codzienne. Ze względu na krótki czas trwania są energooszczędne. Jednocześnie gwarantują, że nasze ulubione ubranie zawsze będzie gotowe do założenia. Program odświeżania sprawdza się doskonale wśród osób, które prowadzą minimalistyczny tryb życia i ograniczają ilość elementów garderoby. Wyrobienie sobie nawyku odświeżenia ubrań noszonych danego dnia jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które warto wprowadzić do swojego trybu życia.

3. Przygotuj pranie na później

Przed wyjściem z domu możesz załadować rzeczy do pralki i zaprogramować start programu piorącego na konkretną godzinę. Kiedy wrócisz do domu, czyste ubrania będą gotowe do rozwieszenia. Jeżeli obawiasz się zostawienia piorącej pralki pod Twoją nieobecność, możesz nastawić program na godziny poranne. Wtedy wystarczy kilka minut na rozwieszenie ubrań między śniadaniem a porannym prysznicem. Wieczorem, po pracy, wstawiamy kolejne pranie, programujemy na poranną godzinę i gotowe! Rozwiązanie sprawdza się doskonale przy pościeli i ręcznikach, które wymagają długiego cyklu prania w wysokiej temperaturze.

4. Doceń efektywność

Warto zaopatrzyć się w pralkę, która umożliwia opcję szybkiego prania usuwającego plamy z jedzenia, kosmetyków, ziemi i innych codziennych zabrudzeń. Firma Indesit wyposażyła swoje urządzenie w specjalny program przeznaczony do codziennego prania tkanin syntetycznych i bawełnianych. Trwający 45 minut cykl Push&Wash uruchamiany jest za pomocą jednego przycisku. W zupełności optymalizuje czas prania, ale również dodatkowych czynności, które się z nim wiążą. Pełne, dokładne pranie w czasie krótszym niż godzina to rzadkość i warto jest docenić jakość sprzętu, dbającego o nasz czas wolny.

5. Pralka z opcją suszenia

Absolutnym hitem jest pralka z opcją suszenia. W polskich gospodarstwach domowych to jeszcze rzadkość, jednak rozwiązanie to jest idealne w naszym klimacie. Jesienią, zimą i wiosną, kiedy powietrze ma dużą wilgotność, pranie potrafi schnąć nawet kilka dni. Dopóki jedno pranie nie wyschnie, nie możemy wstawić kolejnego, ponieważ zazwyczaj nie będzie go gdzie rozwiesić. Z tego powodu tworzy się stos brudnych ubrań oczekujących na lepsze czasy. Pralka z opcją suszenia niemal całkowicie eliminuje ten problem. Oczywiście niektóre tkaniny możemy suszyć jedynie w stanie rozwieszonym, jednak przeważająca ilość tkanin, schnących najdłużej, nadaje się idealnie do suszenia w pralce.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ