80. Rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

MP Tadeusz Szczyrbak

Już za dziesięć dni we Wrocławiu po raz 16 rozpoczną się szczególne obchody ogłoszenia Prawd Polaków Spod Znaku Rodła.

W tym roku przypada 100-lecie proklamowania przez naszych przodków – na Kongresie w Berlinie 6 marca 1938 w Berlinie – Prawd Polaków. Prezydent RP Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął patronatem honorowym uroczystości we Wrocłąwiu a Senat RP, Rok 2018 Uchwałą ustanowił Rokiem Prawd Polaków Spod Znaku Rodła.

Tadeusz Szyrbak prezes Rodziny Rodła i organizator wszystkich edycji Święta Polskiej Młodzieży spod znaku Rodła, mówi że pięć prawd, stały się ogólnonarodowym dobrem, swoistym depozytem i międzypokoleniowym testamentem.

To mały katechizm narodowy i mały dekalog polskości.  Przypomnimy jeszcze raz Prawdy, że jesteśmy Polakami. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci. Polak Polakowi bratem. Co dzień Polak Narodowi służy i Polska Matką naszą – nie wolno mówić o Matce źle,

Bardzo mi zależy aby te Prawdy były obecne w przestrzeni publicznej – w szkołach, instytucjach publicznych i samorządowych a także świątyniach – bowiem były one czymś łączącym nasz naród.

Każdy jest zaproszony i każdy może się czuć dziedzicem tej wielkiej działalności okresu międzywojennego Polaków spod znaku Rodła.

Artykuł powstał dzięki pomocy Fundacji KGHM Polska Miedź

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ