Wrocławianie ofiarom katastrofy smoleńskiej


Wrocław obchodził dzisiaj 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wojsko Polskie o godz. 17:00 trzymało warty honorowe przy tablicach poświęconych ofiarom katastrofy : Janiny Mirer-Natusiewicz (Panorama Racławicka); Aleksandry Natalli-Świat (pl. Solny); Władysława Stasiaka (ul. Szewska); Jerzego Szmajdzińskiego (ul. Oporowska).

MP

Wierni, przyjaciele, władze samorządu i województwa uczestniczyli w wieczornej uroczystej Mszy Świętej w intencji wszystkich ofiar katastrofy w kościele p.w. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.  Homilię wygłosił bp Andrzej Siemieniewski.

W narodzie najważniejsza jest wspólnota ludzi, których łączy kultura, polski język, polska literatura i wszystkie skojarzenia, które wywołują się w sercu, kiedy widzimy barwy biało-czerwone (…).

Ojczyzna to dobro, którego trzeba strzec i warto je pomnażać, dlatego, że jest szczególną okazją do wydobywania z serca człowieka tego, co najlepsze. To co dobre i szlachetne szczególnie dochodzi do głosu, kiedy żyjemy we wspólnocie.

Kolejna uroczystość odbyła się w Rynku, gdzie został odczytany Apel Poległych.

Zginęli w jednej z największych tragedii w historii naszej Ojczyzny, powiedział Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

MP

Spotykamy się po raz ósmy aby razem przeżyć tę straszną tragedię, która wydarzyła się na smoleńskiej ziemi.

MP

 

MP

Nad Odrą, na Bulawarze Marii i Lecha Kaczyńskich, ok. godz. 21:00 jak co roku zapalono 96 zniczy.

MP
MP
MP
MP

Radny Krystian Mieszkała, jeden z najbliższych współpracowników śp. Aleksandry Natalli-Świat, kierował biurem poselskim wspominał w TVP 3 Wrocław zmarłą

Pani Poseł była osobą bardzo zapracowaną. Cały czas dzwoniła, że trzeba coś znaleźć, cały czas chodziła z ustawami. Taki charakterystyczny znak to pani poseł, która w poniedziałki zawsze wchodziła albo z ustawą budżetową, albo podatkową – wspomina Krystian Mieszkała

Artykuł powstał dzięki pomocy Fundacji KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ