Święto państwowe i kościelne łączy Polaków


Wrocławskie obchody narodowego święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły pod pomnikiem Konstytucji Trzeciego Maja przy Panoramie Racławickiej. Wczoraj Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zaprosił Wrocławian na godz. 10.30 pod pomnik a później do Archikatedry Wrocławskiej na Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez JE Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolitę Wrocławskiego.

 

MP
MP
MP
MP

Pod pomnikiem Konstytucji Trzeciego Maja przy Panoramie Racławickiej Wiceprezydent Dolnośląski  Kamil Krzysztof Zieliński powiedział

(…) dzisiaj nie musimy odbierać wolności krwią ale pamiętajmy, że oprócz kwiatów, lasów, pól i łąk ta nasza polska ziemia jest tą krwią walk wyzwoleńczych skropiona (…) Chwała wielkiej Polsce, chwała bohaterom, obrońcom naszej Ojczyzny.

MP

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak

(…) jako wspólnota narodowa w trudnych czasach potrafimy wznieść się na wyżyny myślenia propaństwowego, potrafimy stworzyć dobre prawa, potrafimy też je szanować (…)  Życzmy sobie Polski, która będzie szanować prawa większości i mniejszości, która szanować będzie ustanowione prawa i której fundamentem będzie ustanowiona wspólnie konstytucja. Wtedy będziemy silni i mocni.

MP
MP

Pod pomnikiem władze samorządu wrocławskiego, wojewódzkiego i dolnośląskiego, ruchy i stowarzyszenia złożyły wieńce i kwiaty. Po czym wszyscy udali się do Archikatedry  podziękować za wolną i suwerenną Ojczyznę.

MP
MP
MP

Program wspierany przez Fundacje KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ