Jerzy Dec kandydat do Sejmiku: Priorytetem będzie budowa S8, przebudowa A4 i dokończenie budowy S3

Archiwum J. Deca

Jerzy Dec, jest radnym Rady Powiatu Kłodzkiego od dwóch kadencji i najbardziej zapracowanym radnym w powiecie kłodzkim. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Był inicjatorem i współorganizatorem czterech edycji „Biegu tropem wilczym” – biegu i wydarzenia upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych” na Ziemi Noworudzkiej. Jest współtwórcą pomysłu i realizacji pierwszego na Dolnym Śląsku pomnika „ Żołnierzy Wyklętych” w Nowej Rudzie –Słupcu.

Jerzy Dec podkreśla, że z wykształcenia i zamiłowania jest geografem. Zanim podjął pracę w Agencji Mienia Wojskowego, był dyrektorem szkoły i wieloletnim nauczycielem gimnazjum i szkoły średniej.

W latach 80-tych, w czasie studiów zaangażował się w działalność opozycyjną w działaniach  „Studenckiego Komitetu Solidarności”, następnie „Niezależnego Zrzeszenia Studentów” i  NSZZ  „Solidarność”.  W latach 90-tych działał w lokalnym prawicowym stowarzyszeniu „Radków 2001”,  jako członek zarządu a później prezes.

Jerzy Dec jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem, i doświadczonym samorządowcem. Wie co jest ważne dla mieszkańców i jak przeprowadzić trudne negocjacje w najważniejszych instytucjach, przyznających dotacje, dzięki którym realizowane będą strategiczne przedsięwzięcia dla regionu, który reprezentuje. Obiecuje w dalszej działalności społecznej i samorządowej, o ile taka będzie wola wyborców kontynuować skuteczne operacje na rzecz społeczności Dolnego Śląska w Dolnośląskim Sejmiku.

Lokalni przedsiębiorcy mają w panu od lat sojusznika i orędownika ich spraw na ziemi kłodzkiej ale nie tylko. Myśli pan perspektywicznie.

Dostrzegłem różnice i nierówne traktowanie przez państwo polskie właścicieli małych wytwórców i kupców z korporacjami i sieciami wielkopowierzchniowych magazynów, których zarządzający mają swoje siedziby poza Rzeczpospolitą. Mówię o walce z „ marketyzacją”  handlu w naszym regionie, zjawiskiem wyjątkowo wyniszczającym lokalnych polskich przedsiębiorców a także mocno uszczuplającym budżet państwa i budżety samorządów.

Sprawnie i efektywie zadziałał pan w sprawach remontów dróg w Kotlinie Kłodzkiej.

Mocno zabiegałem i zabiegam o tak konieczną dla powiatu kłodzkiego budowę drogi S8, w standardzie drogi ekspresowej. I już 23 maja, na spotkaniu w Bystrzycy Kłodzkiej, Pan Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację tej inwestycji.

Zatem w Sejmiku Dolnośląskim będzie pan zabiegał o najważniejsze projekty budowlane. Czyli inwestycje takie jak modernizacja, odbudowa i remonty dróg wojewódzkich w synergii do planowanych inwestycji rządowych.

Tak. Priorytetem będzie budowa S8, przebudowa A4 i dokończenie budowy S3. A także wspieranie rozwoju południowej części Dolnego Śląska – niestety zaniedbanej, pomimo olbrzymiego potencjału przyrodniczego i historycznego – poprzez współdziałanie na poziomie rządowym i samorządowym.

Jerzy Dec ubiega się o mandat do Sejmiku z list KOMITETU WYBORCZE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. Stratuje w Okręgu nr 3, lista nr 10, miejsce na liście 2 

Nie zawiodę, jak dotychczas. Proszę o Państwa głosy w nadchodzących wyborach samorządowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj