Michał Piechel Kandydat do Rady Miasta: Dla mnie, moja niepełnosprawność nie stanowi bariery

MP

Michał Piechel, jest radnym miejskim. Mandat społeczny uzyskał cztery lata temu startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje w trzech komisjach: Praworządności i Bezpieczeństwa, także Rodziny, Zdrowia i Spraw Socjalnych oraz komisji Edukacji i Młodzieży. Jest autorem 114 interpelacji, z których większość została zrealizowana.

Jeśli prześledzi się jego wystąpienia na sesji Rady Miasta, widać, że zawsze upomina się o sprawy dla wszystkich ludzi, nie tylko niepełnosprawnych. Ma trudności z wypowiedzią ale to w niczym nie przeszkadza aby móc skutecznie działać dla ogółu. Jest jednym z nielicznych radnych, którego można spotkać na cotygodniowych dyżurach w Radzie Osiedla Gądów-Popowice, gdzie w każdy poniedziałek służy pomocą mieszkańcom nie tylko ww. osiedla.

Od wielu lat działa w organizacjach pozarządowych, min. Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Porażeniem Mózgowym „Ostoja”, Towarzystwie Przyjaciół Dzieci – Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Stowarzyszeniu „Twoje Nowe Możliwości”. A także w Krajowym Komitecie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. W latach 2008 – 2011 w Stowarzyszeniu „Dolny Śląsk XXI” Wrocław-Fabryczna. Od 2013 jest asystentem posła na Sejm RP – Jacka Świata. W jego biurze poselskim  zajmuje się sprawami społecznymi. Jest współorganizatorem „Wrocławskiej Integracyjnej Drogi krzyżowej ze Świętym Janem Pawłem II wraz z osobami niepełnosprawnymi”. Pracuje w Ośrodku Pamięć i Przyszłość, jest specjalistą ds. obsługi projektów.

O sobie mówi: jestem gorliwym społecznikien na rzecz ludzi pokrzywdzonych przez los. Sam jestem niepełnosprawny i dobrze wiem, z jakimi ograniczeniami ciągle się spotykamy. Bywa, że największą przeszkodą są ludzie, ich mentalne nastawienie. Dla mnie niepełnosprawność nie stanowi bariery,  raczej daje większy impuls do gorliwej pracy społecznej.

Michał Piechel jest kandydatem do Rady Miasta na liście PIS , staruje w okręgu nr 5, który obejmuje Szczepin, Gądów-Popowice Pd., Pilczyce-Kozanów-Popowice Pn.

Michał Piechel to bardzo pracowity radny, mówi Dr Krystian Mieszkała

Swoim zaangażowaniem udowodnił, że warto na niego głosować. Wielokrotnie podkreślał, że zrównoważony rozwój Wrocławia powianiem uwzględniać również potrzeby osób niepełnosprawnych.

Podobnie myśli poseł Jacek Świat

Takiej energii, innowacyjności i pracowitości nie spotyka się często. Warto, a nawet trzeba inwestować w Michała. Warto dać mu szansę rozwoju i pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj