Krwiodawcy w mundurach. I Ty możesz wziąć udział w Hot450Challenge Terytorialsów

wojsko.jpg
Nie bez powodu ich motto brzmi „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Terytorialsi, odpowiadając na apel szefa MON Mariusza Błaszczaka, zorganizowali akcję Hot450Challenge. Polega ona na honorowym oddawaniu krwi i zachęcania do tego innych.

Minister Błaszczak zwrócił się niedawno do żołnierzy, aby zostali honorowymi krwiodawcami. Wakacje to czas, kiedy najbardziej potrzebna jest krew. W tym roku jest to szczególnie ważne, gdyż ze względu na pandemię koronawirusa chętnych do oddania krwi jest mniej.

Stąd apel oraz szybka i zdecydowana odpowiedź, czyli Hot450Challenge. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zachęcają teraz do tego samego kolegów z innych formacji. Do udziału w akcji Hot450Challenge nominowali m.in. 18 Dywizję Zmechanizowaną.

– #Hot450Challenge to akcja zorganizowana przez żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. W ten sposób terytorialsi chcą nagłośnić dramatyczną sytuację w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zachęcić innych do honorowego oddawania krwi – czytamy w artykule na stronie internetowej „Polski Zbrojnej”.

Akcja rozpoczęła się kilka tygodni temu. Każdy, kto oddał honorowo krew, zamieszczał swoje zdjęcie z donacji w mediach społecznościowych z hashtagiem #Hot450Challenge. Jest to nawiązanie do akcji Hot16Challenge2, która przed kilkoma miesiącami odbywała się w Polsce, a jej celem było zbieranie pieniędzy na walkę z koronawirusem.

Terytorialsi nie zachęcają nas jednak do rapowania, ale po prostu do oddawania krwi. Na fali popularności #Hot16Challenge żołnierze WOT uruchomili podobną akcję. Zainspirował ich

Włodzimierz Staszak z Kalisza, który w maju tego roku oddawał krew, aby wesprzeć publiczną służbę krwi w swojej okolicy. Po każdej donacji żołnierze nominowali do tego zadania kolejne osoby.

– Jako pierwsi krew ruszyli oddać żołnierze i pracownicy z Dowództwa WOT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz Szkoły Podoficerskiej Sonda. – W Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stawiło się 15 osób. 13 z nich oddało po 450 ml krwi, a dwie – płytki krwi – pisze „Polska Zbrojna”.

Terytorialsi zachęcają do zakasania rękawów m.in. 9 Łódzką Brygadę OT, legionowskie Starostwo Powiatowe oraz 18 Dywizję Zmechanizowaną.

Aby w ramach akcji #Hot450Challenge zatroszczyć się o zdrowie naszych rodaków, nie musimy jednak czekać na nominację. Sami również możemy do niej dołączyć.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ