Naturalne szampony do włosów – dlaczego warto po nie sięgnąć?


Dbanie o włosy różni się w zależności od ich kondycji, długości, a także naturalnego lub farbowanego odcienia. Jak możemy zrobić to lepiej i zyskać piękną fryzurę bez podrażnionej skóry głowy?

1. Co to znaczy że szampon jest naturalny?

2. Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z szamponu naturalnego?

3. Kto powinien sięgnąć po szampony naturalne?

Co to znaczy że szampon jest naturalny?

Czytanie etykiet kosmetyków zwykle jest o wiele bardziej skomplikowane, niż innych produktów, np. spożywczych. Wynika to z faktu, że zapis składników w formie INCI dopuszcza zarówno nazwy łacińskie (dla produktów roślinnych), jak i angielskie (dla substancji chemicznych), a wiele osób nie zna ani tych pierwszych, ani nigdy nie musiała się zastanawiać nad brzmieniem nazw chemicznych w języku Szekspira. Możemy jednak w łatwy sposób odróżnić substancje kryjące się pod popularnie używanymi skrótami – ALS, SLS oraz SLES. Są to siarczany, których zadanie polega na umożliwieniu pienienia się szamponu. Są one również bardzo silnie czynne powierzchniowo, przez co oczyszczają skórę głowy… ale w niektórych przypadkach mogą ją również podrażniać. Jeżeli więc poszukujemy alternatywy, powinniśmy sięgnąć po naturalne szampony do włosów, czyli takie bogate w składniki pochodzenia naturalnego i pozbawione mocnych substancji chemicznych.

Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z szamponu naturalnego?

Szampony naturalne mają wiele zalet. Przede wszystkim są łagodne i delikatne zarówno dla włosów, jak i samej skóry głowy. W zależności od typu produktu mogą nam również pomóc w radzeniu sobie z chorobami skóry głowy, jak nadmierny łojotok, przesuszenie skalpu czy łupież. Tego typu kosmetyki będą również świetną opcją dla włosów farbowanych, ponieważ pozwalają aby kolor dłużej utrzymał się na naszej głowie. Wiele marek naturalnych szamponów do włosów znajdziesz na stronie: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow.

Kto powinien sięgnąć po szampony naturalne?

Chociaż tego rodzaju kosmetyki są polecane w zasadzie każdemu, to jednak powinniśmy rozważyć ich wypróbowanie szczególnie w sytuacji, gdy zaliczamy się do grona osób borykających się z jakimś problemem dotyczącym włosów lub skóry głowy. Czasem podrażnienie czy nadmierne wypadanie włosów może być częściowo spowodowane niewłaściwym szamponem czy odżywką, jakie stosujemy na co dzień. Jeżeli nasza głowa jest szczególnie delikatna i wrażliwa, zdecydowanie warto sięgnąć po produkt pozbawiony niektórych substancji, zwykle zawartych w wielu drogeryjnych kosmetykach. W przypadku gdy zdecydujemy się na zmianę i zauważymy poprawę, będzie to jasnym dowodem że musimy bardziej zwrócić uwagę na delikatność skóry głowy i włosów.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ