Uniwersytet Medyczny kusi maturzystów

foto: Tomasz Walów

Do 7 lutego tegoroczni maturzyści muszą ostatecznie zdecydować, jakie przedmioty będą zdawali na maturze. Dla tych wciąż zastanawiających się nad wyborem wymarzonego kierunku, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przygotował spotkanie, które będzie pomocne w podjęciu decyzji.

Bo studia na uczelni medycznej, to nie tylko oferta dla przyszłych lekarzy. Miłośnicy zarządzania i zdrowego stylu życia też znajdą coś dla siebie. „UMW. Co zdać, by się dostać?” – pod takim hasłem 27 stycznia zorganizowane zostanie spotkanie online. Będzie ono wstępem do Dnia Otwartego, który Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu od kilku lat organizuje w marcu. – Wbrew powszechnemu przekonaniu Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu nie kształci tylko lekarzy, stomatologów, czy farmaceutów. Choć matura z biologii i chemii otwiera drogę na wszystkie kierunki, jest też kilka nieoczywistych wyborów, przykładowo, by zostać ratownikiem medycznym wystarczy przedstawić wynik z obowiązkowej dla wszystkich matematyki — mówi Anna Tumidajewicz z Działu Marketingu Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie zaplanowane na 27 stycznia w godzinach 15.00-17.00 będzie dostępne na Facebooku i na platformie Microsoft Teams.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ