Wrocław: planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych


W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Kutnowskiej, od 6 marca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7 i 17.

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a “siódemka” zostanie skierowana od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli “Grabiszynek“.

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera – Krzyki – Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Dodatkowo na odcinku Krzyki – Klecina – Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w okresie 6-7.03.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 267 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 lub tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 8 marca 2021 roku.

Po przebudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Powstańców Śląskich  w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kutnowską, od 8 marca 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7 i 17, które powrócą na trasę na ulicę Powstańców Śląskich – tramwaje linii 2 do pętli “Krzyki”, a tramwaje linii 7 i 17 do pętli “Klecina”.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie prowadzonych prac torowych, tramwaje linii nadal będą kursowały w obu kierunkach do FAT-u.

Kursy linii okresowych 77 i 702 zostaną zawieszone.

źródło: mp.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ