Wrocław: VIII Festiwal Przedsiębiorczości PWr UP!

Myślisz o założeniu własnego biznesu? Chcesz się podzielić swoimi pomysłami i posłuchać doświadczonych startupowców? Politechnika Wrocławska zaprasza na VIII Festiwal Przedsiębiorczości PWr UP!, który odbędzie się online już 11 marca.

– W ciągu ostatniego roku możliwości prowadzenie biznesu online znacznie się rozrosły, a eksperci szacują, że w rozwoju digitalizacji społeczeństw ten okres równa się pięciu latom, jeśli chodzi o postęp technologiczny. W tej przestrzeni pojawiło się wiele nowych wyzwań, ale też szans dla osób chcących założyć własną firmę – mówi Anna Górecka, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PWr.

To właśnie perspektywy związane z prowadzeniem młodych startupów będą tematem tegorocznego Festiwalu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w czwartek, 11 marca, o godz. 10.00. W związku z pandemią koronawirusa festiwal w całości odbędzie się w formule online.

W trakcie wydarzenia prelegenci opowiedzą m.in. o tym, w jakim stopniu postępująca digitalizacja wpłynęła na działanie startupów, jak inwestorzy podchodzą do nowych pomysłów i jak skutecznie pozyskiwać klientów.

Jednym z najważniejszych punktów imprezy będzie rozmowa z Markiem Zmysłowskim, który uruchomił wiele nowych biznesów internetowych w Afryce. Osoby oglądające ją na żywo będą mogły przekazywać swoje pytania na czacie, a najciekawsze zostaną zadane przedsiębiorcy.

Wśród gości festiwalu znaleźli się także:

  • Agnieszka Młodzińska-Granek – New Products & Impact Evaluation Leader at Foundation for Technology Entrepreneurship,
  • Katarzyna Pala – dyrektor biznesu SensDx S.A.,
  • Krystian Kulczycki – Prezes PayEye,
  • Tomasz Szpikowski – CEO Bergman Engineering Sp. z o.o, TestArmy Group S.A.,
  • Marcin Łaskawski – CEO Divante,
  • Robert Karbowiak – dyrektor inwestycyjny w Funduszu ERC sp. z o.o.,
  • Radek Czahajda – Online Training Festival Lead,
  • Jerzy Krawczyk i Andrzej Buczyłowski – TrustMate,
  • Anna Bajor-Traczyńska – prezeska Fundacji Manus.

– Na koniec zaplanowane jest spotkanie networkingowe uczestników i zaproszonych gości. Na platformie www.gather.town stworzymy „wirtualne kuluary”, po których będzie mogło wędrować i rozmawiać maksymalnie 100 osób – zapowiada Kamil Nawirski, koordynator VIII Festiwalu Przedsiębiorczości PWr UP!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj