2.9 C
Wrocław
“Strajk Kobiet” postuluje narodową apostazję oraz …alternatywę dla chrztu

“Strajk Kobiet” postuluje narodową apostazję oraz …alternatywę dla chrztu


Podsumowanie prac Zespołu Świeckie Państwo – przekazano w czwartek na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W konferencji prasowej udział wzięli członkowie tzw. Kongresu Świeckości, ciała przy Radzie Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W blisko godzinnej konferencji prasowej przedstawili osiem postulatów. Najciekawsze kwestie padły jednak pod koniec spotkania. Max Bojarski, członek Kongresu Świeckości, opowiadał o… alternatywach dla chrztu. Co ciekawe – praktykowanych już w PRL głównie przez partyjnych aparatczyków.

– Celem zespołu było zebranie haseł z internetu, z ulicy, ze strajków, od obywateli – rozpoczęła Bożena Przyłuska.

– Nie chcemy tylko gadać, nie chcemy pisać programów do szuflady. Chcemy działać i dziś to robimy. Przedstawiamy państwu kampanię, którą inaugurujemy właśnie teraz. Będzie się składała z billboardów, plakatów, wlepek, mediów społecznościowych. Będzie to kampania o nazwie „Same Plusy Info”

– mówiła dalej.

Jak przekazali na konferencji prasowej przedstawiciele zespołu, postulaty wyrazili w punktach: 

  • Narodowa apostazja!
  • Świecka szkoła!
  • Stop klerykalizacji!
  • Wypowiedzieć konkordat!
  • Koniec z bezkarnością kleru!
  • Opieka medyczna, a nie watykańska!
  • Wolność słowa i sztuki!
  • Precz z finansowaniem kościoła!
  • Precz z Mordo Iuris!

Jako ostatni na konferencji głos zabrał Max Bojarski z Kongresu Świeckości. Przekonywał, że „żadne dziecko nie rodzi się chrześcijaninem, buddystą czy muzułmaninem”.

– Obecnie tylko 15 proc. chrztów dotyczy osób powyżej 7. roku życia – ubolewał.

Bojarski podkreślił, że jeśli ludzie czują „naturalną potrzebę celebracji”, to ma dla nich alternatywy dla chrztu w Kościele katolickim. – Istnieją inne możliwości, żeby to urzeczywistnić! – brnął dalej. Przykłady?

– Można zorganizować przywitanie nowej osoby w rodzinie całkiem po swojemu, na przykład urządzić dziecku huczne pierwsze urodziny. Można także zorganizować humanistyczną ceremonię przywitania dziecka na świecie. To tzw. ceremonia nadania imienia. Podczas uroczystości nadaje się dziecku imię, a rodzice zobowiązują się do wychowywania dziecka w duchu prawdy, szczerości wobec siebie i innych, wzmacniania szacunku dla siebie i innych, rozwijania w nim odwagi w pokonywaniu zła, wychowywania w duchu pokoju i miłości

– przekonywał.

Bojarski pochwalił się, że jego dwóch synów zostało przywitanych w humanistycznym obrzędzie nadania imienia. – To było piękne doświadczenie – doprecyzował.

Takie obrzędy – mające zastąpić tradycje i sakramenty religijne – propagowali już wcześniej komuniści.

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ